20. října 2008 8:24 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Už ve škole mě zajímalo, jak se hláskuje slovo herec

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Herec A. J. Buckley. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec A. J. Buckley. | foto: Reprofoto

Je známý díky roli Adama Rosse v seriálu Kriminálka New York. Narodil se v irském Dublinu, ale cítí se být Kanaďanem. Jeho životní cíl? Role na Broadwayi. Takový je A. J. Buckley, hlavní hvězda oslavy pátých narozenin filmového kanálu AXN.

Role Adama Rosse v seriálu Kriminálka New York Vám prý změnila život. Změnil se i váš pohled na svět?
To je pravda. Je to veliká životní zkušenost. Role v seriálu Kriminálka NY mi přinesla mnoho příležitostí, rozšířil jsem si obzory. Jsem rád, že můžu dělat to co mě baví, v co věřím.

Proč myslíte, že je seriál Kriminálka NY tak úspěšný?
Za tím je velká práce všech lidí. Talent autorů, režisérů a herců. A podpora fanoušků, myslím všechny ty ohlasy diváků, jejich oddanost…to vše je důležité.

Kdy jste se rozhodl stát se hercem?
Když mi bylo pět let

To jste žil v Irsku?
Ano, v Dublinu. Být hercem byla jediná věc, kterou jsem chtěl dělat. Většina lidí chtěla být právníkem, hasičem, burzovním makléřem…Pamatuji se, že jsem se ptal učitelky, jak se hláskuje herec. Nikdy jsem nechtěl dělat jinou profesi. Neptejte se mě proč, nedokážu to vysvětlit.

Žijete v Los Angeles. Jak se cítí Ir v LA?
Jsem opravdu šťastný, že můžu žít v LA. Lidé o Los Angeles pořád mluví. LA sem, LA tam. Musím říct, že to město miluju…a lidi, které jsem poznal. Je to takový kulturní mix. Ale kdybych je neměl, cítil bych se hrozně osamělý. Jsem Ir, to ano, ale z Irska jsem odjel do Kanady, kde jsem vyrůstal. Takže se cítím být i Kanaďanem. Jsem pyšný na obě národnosti. 

Chtěl byste si zahrát na Broadwayi?
Je to jeden z mých dětských snů. Pořád doufám, že jednoho dne…

V jednom rozhovoru jste říkal, že strávíte hodně času brouzdáním po internetových diskuzích. Zajímáte se, co o vás fanoušci píší? Je pro vás jejich názor důležitý?
Samozřejmě. Za podporu a názory fanoušků jsem velice vděčný. Vážím si pozitivních ohlasů. Některé dny jsou pro mě těžší a když slyším vlídné slovo, vždy mě to povzbudí a mám chuť dál pokračovat ve své práci. Jednoho dne mi Peter Lenkov řekl, že bych měl navštívit stránky CSI files a přečíst si reakce diváků. Vůbec jsem o tomto místě neměl ponětí. Když jsem si přečetl některé příspěvky, byl jsem velmi polichocen.

Jaké máte plány?
Moje plány? Na dnešní večer?

Myslím plány do budoucna. Vlastní produkci? Nechystáte film, nebo tak něco?
Mám takový projekt. Společně s Jimem Hensonem chystáme detektivní seriál na internetu s názvem S.U.D.S (Simian Undercover Detective Squads). Hrají v tom dvě opice, loutky– jeden šimpanz, jedna gorila. Jsou to detektivové v lidském oblečení. Miluju loutky. První příběhy se na internetu objeví koncem října. Také se podílím na psaní scénáře k jednomu televiznímu seriálu. Doufejme, že do příštího května budu točit Kriminálku NY.
Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz