Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Území střetu nacismu a komunismu: Historie krvavější než thriller

Byli bychom schopní stejných zvěrstev na druhém jako oba totalitní režimy v Rumunsku, Polsku, na Ukrajině, v Bělorusku a baltských státech?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

1. 2. 2014 19:55
otázka na začátku podaná zodpovězena
a mnoho platno to vědět není,že?
0 0
možnosti
Foto

1. 2. 2014 19:47
hezky jste se do sebe pustili
a prostým čtením všech zdejších příspěvků je otázka nadhozená na začátku toho všeho-totiž byl by schopen zvěrstev krvavého území někdo z vás, vašich blízkých,přátel či známých stejných zvěrstev schopen dnes - -Je smutné to hrůzné zjištění-ano, byl...
0 0
možnosti

Davidan

4. 1. 2014 12:33
Byli bychom schopni stejných zvěrstev?
Samozřejmě bychom byli a jsme schopni stejných zvěrstev.Copak to, co se děje ve světě je něco jiného? Podívejme se na Irák, podívejme se na Lybii, podívejme se na Sýrii. Copak tamější zvěrstva páchaná tzv. "osvícenou" západní civilizací jsou odlišná od těch o kterých Brabec , respektívě Snyder píše?Podívejme se zpátky na Velkou Británii, která dávno před Hitlerem a Stalinem "vynalezla" koncentrační tábory.A když vidí autoři jako oběti hlavně židy, podívejme se i kdo v SSSR řídil a vedl všechna ta největší zvěrstva. Nebyli to právě komunisté židovského původu, kteří stáli u každého svinstva tehdejšího Sovětského Svazu? A nejen před II.SV, ale i po ní.Ona, historie je ne jeden pohled na věc, jak to předvádí Brabrc se Snyderem, asi vědí proč, ale i pohledy z jiných úhlů.
0 0
možnosti

11. 1. 2014 20:03
A to jste si vycucal z kterýho prstu?
To, že si v Iráku šíité a sunité navzájem podřezávali a podřezávaji krky a že to samé v Lybii činí jednotlivé kmeny, nebo to, že asad tráví hromadně opozici chemickými zbraněmi je západní osvícená civilizace zodpovědná konkrétně jak? Ty píč.viny o původu komunistických diktátorů a ideologů, kteří ze všeho nejvíc nenáviděli právě židy a svůj původ netřeba ani komentovat. Různí lidé mohou mít různé pohledy na věc, to nic nemění na tom, že historie je jen jedna a fakta jsou na straně fundovaných historiků jako Snyder a nikoli hnědočervených blábolilů jako jste vy.
0 0
možnosti

Dank

3. 1. 2014 18:39
tak jsem si s pobavenim/smutkem precetl diskusi...
Musim rict, ze je neuveritelne jak casto nekteri melou furt tu svoji genialni pravdu, ale vubec nekomentuji clanek...To nikoho neprekvapuje obrovske mnosti zverstev, ktere se v tom obdobi v techto zemich udalo? Je jedno jestli to financovaly banky nebo ne, a proc Hitler ziskal moc. Proc se nikdo nepozastavi nad tim, ze masove vrazdy provadeli tisice mozna statisice pohlavaru a byli mezi nimi nejen vojaci, ale i civiliste, policiste, partyzani atp... Byli to preci lide, kteri zabijeli, ne Hitler a Stalin.Kdo z vas si dokaze predstavit sama sebe, nebo treba vaseho kamarada delat takova zverstva? Ja ne, a desi me myslenka, ze by se tato nedavna historie mohla opakovat. Vzdyt ono to treba v Jugoslavii melo asi hodne podobne rysy...
0 0
možnosti
Foto

O. Sládek

29. 12. 2013 23:34
Pane Zajíčku,
četl jste tu knihu? Já ji přečetl teď od Štědrého večera celou a musím se přiznat, že zanechala ve mně dojem. Myslím si, že při hledání příčin Rockefellery a Rotschildy přeceňujete, i když část pravdy to asi bude. Určitě si příčiny katastrof 20.století vysvětlovat pomocí teorie jejich loutek Hitlera ani Stalina je moc jednoduchá a skoro bych řekl, že se to nezakládá na skutečné pravdě.. Řekl bych, že věci byly složitější a komplexnější.
0 0
možnosti

Josef Novak

30. 12. 2013 7:55
Četl jsem a přiznávám, že
Četl jsem a přiznávám, že situace je velmi složitá a samotní pánové by toho moc sami nedokázali. Ale jak je známo z historie, najde se vždycky dost hajzlů a hlupáků, kteří ochotně přiloží ruku k dílu.....to je podnět k vědeckým pracem, tady není prostor pro složité vysvětlování. Podle pořekadla, ryba smrdí od hlavy, je to tak jak se popisuje v knize a není to jediný zdroj informací.
0 0
možnosti

Josef Novak

29. 12. 2013 10:52
Po celá 30. léta, kdy byly
Po celá 30. léta, kdy byly půjčky poskytovány prostřednictvím plánů Dawese a Younga, bylo Německo schopné vytvářet několik dominantních průmyslových kartelů, které byly všechny financovány bankéři Wall Street a průmyslníky.(52) Tyto kartely poskytovaly základ a hlavní finanční krytí pro nacistický režim. Spolupráce mezi německým nacistickým průmyslem a americkým průmyslem a financování pokračovala, obzvláště s Morganovými a Rockefellerovými zájmy, a stejně tak s Fordem a DuPont. Mezinárodní banky Morgana a Rockefellera a společnosti s nimi spojené „byly velmi úzce spojeny s růstem nacistického průmyslu“.(53) Rockefellerovo impérium Standard Oil „klíčovým způsobem pomáhalo nacistickému Německu připravit se na druhou světovou válku“.(54) Mimoto byla také Rockefellerova nadace klíčová nejen při financování rasistických a elitářských eugenických hnutí ve Spojených státech, ale hrála klíčovou roli v přenesení ideologie eugeniky do nacistického Německa, čímž podpořila víru, která vedla k holokoustu.(55)Hjalmar Schacht, prezident Reichsbank v době Výmarské republiky, zůstal jako prezident německé centrální banky od r. 1933 do r. 1939, a byl tak ústřední postavou nacistického Německa, a hlavním tahounem v německých plánech na reindustrializaci, přestavbu a znovuvyzbrojení. Hitler v r. 1934 učinil Schachta svým ministrem ekonomiky.Centrální banky v celé Evropě začaly nakupovat nacistické zlato, které bylo pašováno a přetavováno a přeraženo ve Švýcarsku (podobně jako u sovětského zlata). Švédsko, Španělsko, Portugalsko, Argentina, Turecko, Francie, Velká Británie, Polsko, Maďarsko a Spojené státy, všechny tyto země „obchodovaly s nacisty se zlatem, převáděným BIS“. Bylo to činěno jako spolupráce mezi centrálními bankami, protože „BIS vstoupila do transakcí se zlatem a měnami s nacistickým Německem prostřednictvím svého podílu v Reichsbank“. Schacht uplatňoval svůj výrazný vliv a „stal se klíčovým mužem při umísťování vysokých nacistických představitelů a cizích kolaborantů do správní rady BIS“.(56)
0 0
možnosti

Josef Novak

29. 12. 2013 10:45
Takže nakonec zvítezili
Takže nakonec zvítezili bolševici podporovaní Rockefellerem a Morganem a v současné době je centrum Komiterny v Bruselu.....
0 0
možnosti

Josef Novak

29. 12. 2013 10:42
Antony C. Sutton, ekonom,
Antony C. Sutton, ekonom, historik a autor, a rovněž výzkumník a člen Hoover Institution university Stanford, napsal ve Wall Street a bolševická revoluce, že jak fašistický, tak komunistický systém je “založen na holé, nespoutané politické moci a donucování. Oba systémy si vyžadují monopolní kontrolu nad společností. Zatímco monopolní kontrola průmyslu byla kdysi cílem J. P. Morgana a J. D. Rockefellera, koncem devatenáctého století ve vnitřních kruzích Wall Street chápali, že nejúčinnějším způsobem získání neohrožovaného monopolu je “vydat se politickou cestou” a přimět společnost pracovat pro monopolisty”, a že “totalitní socialistický stát je pro monopolní kapitalisty dokonalým otrockým trhem, pokud lze vytvořit alianci se socialistickými mocipány.”(15) Tudíž se hlavni finanční mocnosti západu rozhodly vložit své peníze do vytvoření totalitního komunistického státu v Rusku, aby vytvořili otrockou ekonomiku, kterou mohli vykořisťovat a zbavit ji konkurence.  V PODSTATĚ TO DNES POKRAČUJE VYTVÁŘENÍM KORPORÁTNÍ FAČISTICKÉ ÚNIE ZVANÉ "EU"
0 0
možnosti

Josef Novak

29. 12. 2013 10:36
V podstatě se jednalo a stále
V podstatě se jednalo a stále ještě jedná o genocidu Slovanů ze strany sionismu¨! Židobolševiky zplodil Rockefeller se švýcarskými  soudruhy a německým císařem. Jeho Standard oil /Exxon, Chevron, Mobil/ . Alfonse Rothschild , jeho ropa z Batumi , byl největším konkurentem Rockefellera . Výsledkem byla podpora Rockefellera a Německa židobolševikovi Leninovi a následně grizínskému židovi Džugašvilimu .
0 0
možnosti

Josef Novak

29. 12. 2013 10:39
Rothschildové, přes svoji
Rothschildové, přes svoji otevřenou prosionistickou a prožidovskou rétoriku, nepřestali se svojí podporou ruského režimu a ekonomických aktivit v rámci antisemitského Ruska. V r. 1895 Rothschildové, tehdy jedni z hlavních světových producentů a distributorů ropy, “zašli až tak daleko, že spolupodepsali dohodu s konkurenčními producenty – včetně americké Standard Oil (zájmy Rockefellerů) – aby si rozdělili světový trh. Nikdy nevstoupila v platnost, patrně díky opozici ruské vlády.” V r. 1902 Rothschildové “vstoupili do spolku s Royal Dutch a Shell (z nichž se později stala jediná globální společnost), aby vytvořili Asiatic Petroleum Company pro těžbu na polích jižního Ruska.”(10)Počátkem 20. století představovali Rothschildové primární ropné zájmy v Rusku, na druhém místě po Rockefellerech. Jak probíhala industrializace, podmínky se pro velkou většinu Rusů zhoršily. To spustilo protest a nepokoje a “sám mladý Stalin vedl agitaci proti kavkazskému ropnému průmyslu obecně a Rothschildům konkrétně. Masové akce pracovníků v ropném průmysl v Baku (hlavním ruském ropném poli) v r. 1903 byly jiskrou, která zažehla první generální stávku na celé ruské pevnině.” To tehdy spolu s ruskou prohrou v rusko-japonské válce r. 1904 a dalšími protesty vedlo k revoluci r. 1905. V následujících letech Rothschildové prodali své ruské ropné zájmy Royal Dutch Shell a získali tím výrazný akciový podíl na této mezinárodní ropné společnosti. A dál už to znáte....." Hitler a Stalin, nástroje Rockefellera a Rothschilda v boji o ekonomickou nadvládu na Ruskem a Sibiří.....
0 0
možnosti

28. 12. 2013 20:32
Zřejmě vám čtení činí zásadní problém.
Zkuste si znovu a tentokrát pomalu a pozorně přečítst můj komentář, pak snad nebudete muset tak blbě ptát. Pokud je to nad vaše síly tak někoho ve svém okolí požádajete ať vám to přečte a případně vysvětlí. Chápu, že pro někoho kdo neabsolvoval základní školu - což je zřejmé z poslední věty toho vašeho výpotku - je to náročný úkol ale snad ho zvládnete.
0 0
možnosti