11. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

V Brazílii uspořádali pro prince Harryho večírek

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Princ Harry v Riu de Janeiru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Harry v Riu de Janeiru | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO Britský princ Harry se v pátek zapotil ve svém obleku na večírku, který pro něj uspořádali v Riu de Janeiro.

Do Brazílie dorazil po návštěvě Karibiku v rámci cesty, která je součástí oslav 60. výročí nástupu na trůn jeho babičky, Alžběty II. Zahájil tu také kampaň pod názvem GREAT, která má propagovat Británii z kulturního, hospodářského a sportovního hlediska.

ČTĚTE TAKÉ:

Na prince čekaly u kopce zvaného Cukrová homole tanečnice samby zdobené oranžovými pštrosími pery. "V Riu vás všechno nutí k tanci," řekl Harry k hostům party. Při pohledu na tanečnice vlnící se v rytmu samby poznamenal, že je rád, že to nevidí jeho bratr, protože ten by byl schopný to zřejmě dělat také.

Přítomna byla smetánka města včetně starosty Eduarda Paese i někteří Britové žijící v cizině. Když Paes Harrymu ukazoval místa, kde budou sportoviště olympijských her 2016, jež bude Brazílie pořádat, princ poznamenal, že to bude "úžasně šílené". Navštívit Rio byl vždy jeho sen, podle jeho slov je to magické město.

Podle jednoho ze svědků nad britskou rezervovaností jednoznačně převážilo brazilské nadšení. Harryho neustále obklopoval dav lidí a upíraly se na něj kamery a objektivy. "Naprostý chaos," řekl jeden z účastníků.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Harry dorazil z Jamaiky, Belize a Baham. Dnes si v Riu zahrál plážový volejbal a rugby. Zúčastnil se také závodu na 1,6 kilometru, kde se znovu postaral o pobavení spoluúčastníků, když si na část trasy navlékl papírovou masku s obličejem svého bratra Williama.

Odpoledne by měl navštívit jednu z chudinských čtvrtí Complexo do Alemao o 200.000 obyvatel. Večer se pak přesune do Sao Paula a v neděli do Campinas, hospodářské metropole Brazílie, na charitativní zápas póla.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse