5. září 2008 14:53 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

V kampani i politice se snažím o otevřenost

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN 3. 9.: Plakátové memorandum Dany Kuchtové

Z příspěvku mého stranického kolegy Oldřicha Janeby je zřetelné, že Martin Bursík a jeho příznivci ztrácejí nervy. Pana Janebu nejvíce znepokojuje část mé předvolební kampaně ve formě plakátů, která je nová, a proto pro někoho možná překvapivá. Plakáty ovšem na nikoho osobně neútočí, pouze ve vizuální podobě shrnují současné problémy zelených. Někteří komentátoři přitom mou kampaň hodnotí jako otevřenou, potřebnou a zajímavou. Delegáti sjezdu ode mne dostali srozumitelnou a jasnou informaci o mých názorech na současnou politiku Martina Bursíka. Je zajímavé, že se v této souvislosti Oldřich Janeba nezmiňuje o několika účelově založených internetových stránkách obsahujících nepravdivé, urážlivé a nevkusné informace o mé osobě. To mu  zřejmě vůbec nevadí.
I on se mě snaží zařadit do role jakési levicové političky, když tvrdí, že  mou kampaň řídí lidé kolem předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a majitel agentury Médea Jaromír Soukup.
To je naprostý nesmysl.  Například Paroubkova poradce Jaroslava Tvrdíka jsem já osobně viděla asi dvakrát v životě. Přitom to byl právě Martin Bursík, který v době konání volby prezidenta republiky úzce spolupracoval s vedením opoziční ČSSD a navíc přímo s Jaroslavem Tvrdíkem. Jaromíra Soukupa jsem naproti tomu paradoxně poznala právě díky předsedovi strany Martinovi Bursíkovi, a to v době, kdy velmi intenzivně pomáhal nejen naší straně v předvolební kampani, ale také přímo Martinovi Bursíkovi v jeho osobních záležitostech.
O tom, že jsem snad jakýmsi pasivním přihlížejícím průběhu mé předvolební kampaně také nemůže být ani řeči. V zásadních otázkách a záležitostech se totiž rozhoduji zcela samostatně. Má politika je jasná: prosazuji setrvání Strany zelených v koaliční vládě ODS a KDU-ČSL, preferuji rozhodování ve Straně zelných na základě široké diskuse a konsensu, trvám na maximálně možném plnění volebního programu Strany zelenýc i v rámci koaliční vlády.
Dana Kuchtová, 1. místopředsedkyně Strany zelených
Najdete na Lidovky.cz