Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

V Liverpoolu dál sbírají ztráty

Pod trenérem Dalglishem nevyhrál soupeř Sparty v Evropské lize ani napotřetí * S Evertonem remizoval 2:2

LIVERPOOL/PRAHA Před dvaceti lety dal trenér Kenny Dalglish sbohem Liverpoolu po remíze 4:4 s Evertonem. Včera si loučení připomněl při prvním zápase na Anfield Road po nedávném nástupu do funkce.

A zase se zrodil s městským rivalem nerozhodný výsledek, tentokrát však s konečným skóre 2:2.

Na nostalgii není ve městě na řece Mersey čas. Lék na pořádně pošramocené sebevědomí hledá Liverpool neúspěšně, i když po dvou porážkách pod Dalglishovým vedením alespoň konečně bodoval.

„Měli jsme víc střel, víc jasných šancí, možná jsme si zasloužili víc,“ glosoval kouč konečné skóre. Sám ale dobře věděl, že vývoj zápasu nahrával spíš opačné variantě. Meireles sice rozjásal davy v prvním poločase vedoucím gólem, ale Everton dokázal svižně odpovědět dvěma trefami během šesti minut na začátku druhé půle. Liverpool zachránil vyrovnáním Dirk Kuijt, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na Maxiho.

„Reds“ už plánují nákupy Pohled na tabulku přivádí liverpoolské fanoušky k mrákotám. Na první místo ztrácejí „Reds“ 19 bodů, na nejbližší sestupovou příčku mají naopak jen čtyřbodový náskok. Jejich postavení se nelze divit, když v posledních osmi zápasech zvítězil Liverpool pouze jednou.

Kdy se spící gigant probudí? Do prvního zápasu se Spartou mu dnes zbývá přesně měsíc.

Ke zlepšení výsledků by měl přispět nákup posil, o nichž už Dalglish údajně jednal s majiteli klubu.

Nejžhavějším tipem je podle britských médií Álvaro Negredo ze Sevilly, který by mohl utvořit ryze španělskou útočnou dvojici s Fernandem Torresem. K mání by měl být za 20 milionů eur.

Rezervy jsou znát také v činnosti liverpoolské obrany, proto se mluví o angažování Fábia Coentraa z Benfiky Lisabon nebo Ryana Shawcrosse ze Stoke City.

„Pokud bude možnost někoho přivést, tak ho přivedu, ale v současnosti jsem ještě o žádného hráče nepožádal,“ schoval se Dalglish za neurčité prohlášení.

Brzy se však bude muset odhodlat k akci, jinak liverpoolské trápení potrvá dál.

***

Události víkendu v zahraničních ligách

* ANGLIE Trápící se Chelsea i s Petrem Čech porazila Blackburn 2:0 a naplno bodovala teprve podruhé z posledních deseti ligových utkání. K vítězství Arsenalu nad posledním West Hamem 3:0 nepomohl Tomáš Rosický, který utkání vynechal kvůli chřipce. Přestože Manchester United jen remizoval 0:0 na půdě Tottenhamu, vrátil se o skóre do čela tabulky. *NĚMECKO Bayern Mnichov zahájil jarní část remízou 1:1 na půdě Wolfsburgu. Obhájci titulu tak klopýtli hned na začátku plánované stíhací jízdy

za Dortmundem. V dresu Kaiserslauternu se připomněl Jan Morávek, který si připsal třetí gól sezony a pomohl k remíze 1:1 s Kolínem nad Rýnem. * ŠPANĚLSKO Real Madrid měl potíže na hřišti poslední Almerie, odkud si přivezl bod za remízu 1:1. FC Barcelona naopak rozdrtila Málagu a Realu na čele odskočila na rozdíl čtyř bodů. * ITÁLIE Libor Kozák zajistil Laziu výhru 1:0 nad Sampdorií a třetí místo v tabulce. Čtvrtý už je Inter, který naplno bodoval i ve čtvrtém utkání pod novým trenérem Leonardem.