29. října 2007 0:01 Lidovky.cz > Zprávy > Redakce

V LN začal týden lekcí o internetu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Spojení telefonu s počítačem USB kabelem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spojení telefonu s počítačem USB kabelem | foto: NokiaReprofoto

V Lidových novinách začal poslední týden kurzu Počítač v práci. Čtenáři se mohou těšit na informace a praktické rady pro práci s internetem. Lekce jsou sestaveny tak, abyste mohli sledovat přehledné pracovní postupy a zkoušet si je na svém počítači.

Počítač v práci


CO OBSAHUJÍ CD
CD 1 
Instalace šedesátidenní zkušební verze Microsoft Office 2007, videokurzy pro lekce 1–12: Windows a Word, nabídka knih nakladatelství a vydavatelství Computer Press

CD 2 
- Instalace 60denní zkušební verze Microsoft Office 2007 
- Videokurzy pro lekce 13–30: Excel, Outlook, Internet
- Doplňky pro Microsoft Office 2003: překladové slovníky, kontrola gramatiky, sada Compatibility Pack

CD 3 
Videokurzy pro lekce 1–30: Windows, Word, Excel, Outlook, internet l  Learning Essentials 2.0 for  Microsoft Office l  Programy pro využití internetu: Internet Explorer 7, Windows Live Messenger l  Programy pro využití ve Windows: Windows Desktop Search, Windows Defender, Windows Media Player 11, Windows Upgrade Advisor, Conference XP Client, Microsoft Math, Calculator Plus, Photostory 3 for Windows XP, Digital Photosgraphy Fun Pack for Windows XP

CD 4 
nabídka připojení k internetu až na tři měsíce za 3 Kč od společnosti Telefónica O2


Počítač v práci je nový unikátní kurz Lidových novin, který atraktivní formou umožňuje zvládnutí zásadních znalostí Microsoft Windows se zaměřením na programy Microsoft Office. Vychází z prověřených zkušeností o tom, co je potřeba skutečně ovládnout pro praktické použití v každodenním životě. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilejší uživatele.


POMÁHÁ VÁM KURZ
Milá čtenáři, děkujeme za váš obrovský zájem o kurz Počítač v práci snadno a rychle. Mimořádně úspěšné jsou každodenní lekce, ale také CD a nástěnné učebnice. Napište nám své dojmy, zkušenosti a postřehy týkající se našeho kurzu na e-mailovou adresu pckurz@lidovky.cz. Využijeme jich při přípravě podobných projektů. Děkujeme! Vaše Lidové noviny


Jedinečné na obsahu kurzu je mimo jiné také to, že učí důležité dovednosti nejen v tuto chvíli nejrozšířenější verzi Windows XP, ale současně poukazuje jakým způsobem jsou konkrétní postupy řešeny i v novém systému Windows Vista.

Kurz se skládá z těchto částí:
CD Počítač v práci

1) V průběhu kurzu budou vložena do Lidových novin celkem tři CD zdarma s interaktivními lekcemi a množstvím software od společnosti Microsoft. První najdou čtenáři v LN 1. října, další pak 8. a 15. října. Na prvním CD jsou zkušební verzi nové sady Microsoft Office 2007, která zahrnuje nové verze aplikací Word, Excel, Outlook s aplikací Business Contact Manager, PowerPoint, Publisher a Access. Kromě toho CD obsahuje interaktivní videokurz k prvním 10 lekcím kurzu Počítač v práci snadno a rychle. Na druhém CD najdete kromě Microsoft Office 2007 plné verze interaktivních jazykových slovníků: česko/slovensko-anglický, anglicko-česko/slovenský, česko/slovensko-německý a německo-česko/slovenský. A samozřejmě další sadu interaktivního videokurzu. Na třetím CD najdete plné verze dalších aplikací pro Windows, například nový Explorer, program pro úpravu digitálních fotografií, vylepšenou kalkulačku, Media Player a další. Plus videokurzy.

Pozor! BONUS Čtvrté CD Připojení k internetu až na 3 měsíce za 3 Kč od společnosti Telefónica O2. Na CD rovněž najdete další podrobnosti o možnostech internetu.

PC kurz - nástěnné učebnice

2) Čtenáři Lidových novin obdrží také tři nástěnné učebnice zdarma a to na kvalitním papíru v profesionální grafické úpravě. Budou součástí LN 12., 19. a 26. října. Jejich prostřednictvím budou mít čtenáři to nejdůležitější z programů Microsoft Word, Microsoft Excel a Microsoft Outlook stále před očima. Nástěnné učebnice budou obsahovat základy práce s těmito aplikacemi a užitečné počítačové zkratky pro jejich ovládání.


3) Každý den najdete v Lidových novinách jednu lekci kurzu. Nejprve se seznámíte s ovládáním operačních systémů Windows. A to jak Windows XP, tak Windows Vista. Lekce jsou sestaveny tak, abyste mohli sledovat přehledné pracovní postupy a zkoušet si je na svém počítači. V dalších týdnech se naučíte ovládat aplikace Microsoftu Word, Excel a Outlook. V posledním týdnu se budeme věnovat internetu.

PC kurz ukázka lekce


Zapojit se můžete kdykoliv.

Nestihli jste kurz od samého začátku? Zapojit se můžete kdykoliv. Předplaťte si Lidové noviny min. na 2 měsíce a zajistíte si tak kompletní kurz. Nepřijdete o žádné CD ani nástěnnou učebnici. Zašleme Vám zpětně všechny chybějící komponenty od zahájení kurzu dne 1. října až do dne zahájení doručování LN. Objednávejte zde.

Pro koho je kurz určen?
Pro začátečníky i pokročilé uživatele PC s operačním systémem Windows: především Windows XP a Windows Vista, velká část kurzu ale platí i pro starší verze. Výhodou je možnost připojení k internetu - jak kvůli plnému využití zkušebních verzí programů na CD, tak vzhledem k tomu, že poslední dva týdny kurzu se zaměřují na ovládání aplikace Outlook a na práci s internetem. Nejlepší je samozřejmě mít připojení vysokorychlostní, například ADSL. Ti, kdo připojení k internetu nemají, můžou využít akční nabídky od Telefónica O2, která je součástí kurzu.

Proč „Počítač v práci“?
Předpokládáme, že většina čtenářů počítač nejvíce využívá v práci. A to buď v zaměstnání či ve své firmě, při svém podnikání nebo tvorbě. Práce je také oblastí, kde je nejvíce lidí nuceno zlepšovat své počítačové dovednosti. Dovednosti získané v kurzu ale uplatníte kdekoli a kdykoli.

Pochopí kurz laici?
Ano, přesně o to jsme se snažili. Kurz má otevřít počítačový svět všem, tedy hlavně těm, pro které je specializovaná počítačová literatura nesrozumitelná.

Co všechno získáte zdarma?
* 3 CD s výukovými videokurzy, zkušebními a plnými verzemi programů od společnosti Microsoft
* 1 CD s nabídkou připojení k internetu až na tři měsíce za 3 Kč od společnosti Telefónica O2
* 3 nástěnné učebnice
* 30 lekcí kurzu

Co všechno se naučíte?
První týden se zaměřuje na ovládání Windows, druhý na aplikaci Word, třetí na Excel, čtvrtý na Outlook a pátý na práci s internetem.

Jak používat CD?
Všechna CD obsahují návod, jak programy používat. Instrukce si můžete prostudovat po vložení CD do počítače. Pomocí odkazů na CD si můžete otevřít i internetové stránky, kde si přečtete další informace.

Jaký počítač pro využití CD?
Abyste mohli programy z CD instalovat a plně využívat, musí váš počítač samozřejmě splňovat určitá kritéria: musí jít v každém případě o PC s operačním systémem Windows. Další podrobnosti najdete na přiložených CD a na stránkách dodavatelů software, tedy především společnosti Microsoft.

Nedostali jste k výtisku Lidových novin CD?
Obraťte se na svého prodejce. Pak případně na servisní centra mediální skupiny MAFRA. Jejich seznam najdete na www.lidovky.cz/sc.

Máte nějaké další dotazy?
Obraťte se na čtenářskou infolinku 225 555 544.

Najdete na Lidovky.cz