18. listopadu 2008 9:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze ráno nejezdily vlaky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse
Bez proudu byly i dvě třetiny hlavního nádraží v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bez proudu byly i dvě třetiny hlavního nádraží v Praze. | foto: Lidové noviny

PRAHA Spadlá trolej u stanice Praha-Vršovice dnes ráno zastavila železniční dopravu v centru Prahy. Bez proudu byly například dvě třetiny Hlavního nádraží.

Závadu se kolem deváté hodiny podařilo opravit natolik, že vlaky nyní opět jezdí po svých obvyklých trasách. Mluvčí Českých drah Ondřej Kubala však nevyloučil další zpoždění.

"Je třeba počítat s tím, že ještě zhruba dvě hodiny mohou odjíždět z Prahy zpožděné vlaky, pak už by měla být situace stabilizovaná," řekl. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla doplnil, že dělníci stále opravují zkrat na jedné troleji v areálu Hlavního nádraží. Provoz by to ale nemělo zásadně ovlivnit.

Kromě Hlavního nádraží zůstalo ráno bez proudu nádraží ve Vršovicích i objízdná trasa Vršovice - Malešice. Vlaky ze směru Plzeň a Beroun končily ve stanici Praha-Smíchov. Rychlíky od Hradce Králové, Nymburku, Mladé Boleslavi a Neratovic jely pouze do stanice Praha-Vysočany. Osobní vlaky a rychlíky od Benešova u Prahy provizorně končily ve stanici Praha-Vršovice, v některých případech ve stanici Praha-Hostivař. Dálkové vlaky od Kolína jely v řadě případů mimořádně do stanice Praha-Libeň.

S potížemi ohledně vlakových spojení v Praze České dráhy zápolily naposledy koncem října, kdy dopravu zkomplikoval požár zabezpečovacího zařízení na tzv. Novém spojení mezi pražskými nádražími. Dráhy tehdy musely strojvedoucí řídit telefonicky. Řada vlaků musely být odkloněna za svých pravidelných tras.

V polovině října zase zastavila provoz na trati mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha-Vysočany krádež kabelu. Vlaky jezdily na Masarykovo nádraží přes libeňskou stanici po jedné koleji a nefungovalo spojení mezi Masarykovým nádražím a Vysočany.

Další případ se odehrál koncem září, kdy kvůli krádeži telekomunikačního kabelu nejezdily vlaky v okolí pražského Hlavního nádraží. Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení, které způsobili zloději kovů, byl zhruba sedm hodin zastaven provoz mezi Hlavním nádražím a stanicí Smíchov i den předtím.

Lidovky.cz, ČTK
  • 6Diskuse