16. listopadu 2009 18:51 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V Rakovníku vznikne nový rockový klub a zkušebny pro kapely

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Rockový klub / ilustrační foto (Paradise Rock Club, Boston, MA) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rockový klub / ilustrační foto (Paradise Rock Club, Boston, MA) | foto: Reprofoto

PRAHA Město Rakovník podporuje kulturu: rekonstrukcí Domu osvěty vznikne nový rockový klub. Přes den tam budou nacvičovat mažoretky a zájem projevila také Českobratrská církev evangelická.

V Rakovníku chystají opravu Domu osvěty, který je v neutěšeném stavu. V budoucnu v něm má být provozován rockový klub. Městu se v těchto dnech podařilo získat na opravu dotaci od Evropské unie. Celkové náklady dosáhnou dvacet šest milionů korun, příspěvek EU činí přes osmnáct milionů, řekl ředitel Kulturního centra Rakovník Jiří Karel.

Práce by měly začít na jaře příštího roku a v ideálním případě skončit do Vánoc. "Ten dům je de facto vybydlen. Rekonstrukce se bude týkat zateplení, odhlučnění a vůbec systému vytápění a výměny vzduchu při produkcích, které tam budou," popsal Karel.

Vůbec se tomu nebráníme
V roce 2005 začala postupná rekonstrukce historické části Domu osvěty, objekt byl staticky zajištěn, vyměnily se podlahy a byl opraven střešní plášť. Nová etapa se má týkat části domu, v níž se nachází sál s jevištěm, tedy přístavby z roku 1935. Zásadní opravu potřebuje střecha, do které zatéká. Historická část bude oddělena od sálu, který bude zateplen a odhlučněn. V sále bude položena nová podlaha, vznikne nové sociální zázemí, malý bar pro osvěžení hostů a v zadním traktu venkovní posezení. Budova se rovněž dočká nové fasády.

"Chtěli bychom Dům osvěty provozovat jako rockový klub s tím, že přes týden ho nabídneme k využití různým subjektům," uvedl Karel. Podle něj by v něm mohly nacvičovat svá vystoupení mažoretky, přestěhuje se do něj taneční škola a zájem o využití prostor projevila i Českobratrská církev evangelická. "Vůbec se tomu nebráníme, chceme, aby ten dům byl vytížen," poznamenal ředitel. V prvním patře podle něj vznikne zkušebna pro místní kapely. Nájem si budou moci odpracovat nějakou produkcí, za kterou nedostanou honorář, dodal Karel.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz