Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

V repríze finále Stanley Cupu se radoval Pittsburgh

NEW YORK Divokou třináctigólovou přestřelku předvedli v úterním zápase NHL hokejisté Detroitu a Pittsburghu. V repríze posledního finále Stanley Cupu se nakonec z vítězství 7:6 v prodloužení radovali hostující Penguins, přestože většinu utkání prohrávali, v jednu chvíli dokonce o tři branky. Gólem a dvěma přihrávkami se do statistik zapsal útočník Red Wings Jiří Hudler a stal se druhou hvězdou utkání. „Zdálo se, že všechno, na co jsem sáhl, skončilo v bráně,“ radoval se Staal, který vstřelil hattrick. Kouč Detroitu Babcock nedokázal pochopit, jak jeho tým mohl ztratit téměř vyhraný zápas. „Po Hudlerově gólu jsem si myslel, že je rozhodnuto,“ přiznal Babcock. „Jenže pak jsme sami sebe odrovnali.“

V show dvou mužů se proměnilo kanadské derby mezi Montrealem a Ottawou. Útočník Canadiens Chris Higgins vstřelil svůj první hattrick v kariéře, brankář Carey Price vychytal premiérové čisté konto v sezoně a domácí hokejisté zvítězili 4:0. „Ten hattrick bych chtěl věnovat mamince,“ řekl Higgins.

Po šňůře devíti výher skončila domácí neporazitelnost San Jose, které na vlastním ledě podlehlo Nashvillu 3:4 v prodloužení. Žraloci přitom v utkání vedli 2:0 a 3:2 a přestříleli soupeře v poměru 57:29, ani to jim ale nestačilo. Rozhodující gól vstřelil v 63. minutě Ville Koistinen, asistenci si připsal český útočník Radek Bonk.

Výsledky úterních zápasů NHL: NY Islanders - Philadelphia 1:3 (57. Hunter - 34. Briere, 51. M. Richards, 60. Timonen). Detroit - Pittsburgh 6:7p (14. McCarty, 16. Holmström, 22. Franzén (HUDLER), 39. Dacjuk, 46. Zetterberg (HUDLER), 51. HUDLER -49., 56. a 60. J. Staal, 5. Crosby, 25. Talbot (SÝKORA), 47. Malkin, 64. Fedotěnko). Calgary - Toronto 4:3 (12. a 52. Boyd, 13. Iginla, 40. Phaneuf - 10. Ponikarovskij (T. KABERLE), 55. Antropov, 60. Stajan). Montreal - Ottawa 4:0 (8., 35. a 57. Higgins, 36. Latendresse (LANG). San Jose - Nashville 3:4p (17. a 47. Setoguchi, 37. R. Blake - 38. Arnott, 46. Fiddler, 54. R. Suter, 63. Koistinen (BONK). Los Angeles - Dallas 3:2sn (7. Stoll, 17. Brown, rozh. nájezd Frolov - 15. Lehtinen, 30. Modano).