Vaidišová vyhrála, podruhé

INDIAN WELLS Obnovená spolupráce s nevlastním otcem Alešem Kodatem české tenistce Nicole Vaidišové svědčí. Na turnaji v Indian Wells vyhrála hned první zápas a postoupila do druhého kola přes Nizozemku Michaellu Krajicekovou, kterou porazila 6:3 a 6:4.

Po dvou měsících se tak konečně dočkala teprve druhého letošního vítězství. Vaidišová se na kurtu dlouhodobě trápí a pravděpodobně si konečně uvědomila, že spolupráce s Angličanem Davidem Felgatem nenese potřebné ovoce.

Do roku 2009 sice vstoupila přítelkyně tenisty Radka Štěpánka vítězstvím na turnaji v Aucklandu, ale následně vypadla hned ve druhém kole.

Nevydařilo se jí ani lednové Australian Open. Na prvním grandslamovém turnaji sezony Vaidišová podlehla Francouzce Brémondové lehce ve dvou setech. Kdysi sedmá hráčka světového žebříčku navíc nepřišla ani na pozápasovou tiskovou konferenci a musela platit tučnou pokutu 43 tisíc korun. Teď by se jí však mohlo začít blýskat na lepší časy. V dalším zápase v Indiana Wells se utká s Ukrajinkou Aljonou Bondarenkovou. Do druhého kola společného turnaje mužů a žen postoupila i česká fedcupová reprezentantka Petra Kvitová, která porazila jasně 6:3 a 6:2 Francouzku Pauline Parmentierovou. Ve druhém kole narazí na krajanku a tréninkovou partnerku Ivetu Benešovou.