Vary doma počtrnácté prohrály

Západočeši nezvládli předehrávku 48. kola hokejové extraligy a podlehli Třinci 2:4

KARLOVY VARY Hokejisté Karlových Varů prohráli v předehrávaném utkání 48. kola extraligy s Třincem 2:4 a zkomplikovali si boj o postup do předkola play off. Energie se po čtrnácté domácí porážce v sezoně stále drží na desátém místě o bod před Brnem, které má ale utkání k dobru. Třinec je nadále první.

„Po nepovedeném utkání s Litvínovem jsme museli změnit přístup. Museli jsme bojovat, protože náš výkon není optimální. Tentokrát ale musím kluky pochválit, že do zápasu dali z pohledu nasazení všechno,“ těšilo třineckého trenéra Břetislava Kopřivu.

Přesto se jeho svěřenci museli bránit náporu Energie. Západočeši se totiž dostali do vedení, když využili hned první přesilovou hru. „Věděli jsme, že Třinec bude po předešlém nezdaru koncentrovaný. Nechtěli jsme proto otevřít hru, což se nám zprvu dařilo,“ popisoval vydařený úvod utkání karlovarský kouč Václav Baďouček.

Hru poté poznamenala série vyloučení, ale prosazoval se pouze Třinec. Domácí nerezignovali, tlačili se do útoku a v 59. minutě se jim podařilo dopravit puk za brankovou čáru. Rozhodčí Homola po dlouhé konzultaci s kolegou u videa nejprve Zaťovičův gól neuznal, poté se ale vrátil zpět k časoměřičům a rozhodnutí změnil. Podle televizních záběrů totiž puk opravdu brankovou čáru přešel. Vyrovnat se ale domácím již nepodařilo, naopak při power play počtvrté inkasovali. „Nedokázali jsme proměnit šance,“ smutnil Baďouček.

14. BK Mladá Boleslav 47 13 4 5 25 119:147 30

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry