Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ve světě se protestuje, české popové hvězdy k soudu s Pussy Riot mlčí

Podporu odsouzeným členkám moskevské punkové skupiny vyjádřily české undergroundové a alternativní kapely. Většina muzikantů ale mlčí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Martins

Jste mimo
Ty holky odsoudil do vězení stát, nikoliv církev. A o svobodu projevu nejde. Nikdo by si jich zřejmě ani nevšiml, kdyby se nechovaly ony jako hovádka a svůj tzv. protest neprovedly v Chrámu Krista Spasitele, navíc na svátostním místě, určeném pro kněze. Je to chování chátry a jako takové bylo posouzeno. Byť trest je skutečně velmi přísný.
0/0
20.8.2012 22:07
Foto

Martins

Trest je přísný, ale odsouzení je zcela v pořádku
Trest je přísný, ale odsouzení je zcela v pořádku. Opět jsme svědky toho, jak pod praporem práva na "svobodu slova" jsou pošlapávány jiné svobody, v tomto případě svoboda na nerušené náboženské vyznání.V případě PR se nejednalo o žádný omyl, ale zcela jasně naplánovanou provokaci, kdy i přes varování ochranky v chrámu vstoupily i do prostoru, kam smí vstupovat jen kněz při mši - a vulgárně zde vyřvávaly. Je to jejich volba, ovšem stejně tak je jejich volbou i trest, s nímž musely počítat.Holt jim to neprošlo, jako v minulosti ta veřejná soulož v muzeu nebo masturbace s mrtvým kuřetem. Celá ta akce v Chrámu Krista Spasitele byla jen mediální provokací, parazitující na náboženském cítění obyvatel Ruska. Jak velmi trefně poznamenal v sobotních Lidových novinách patriarcha české pravoslavné církve - udělat tohle ty dívky v muslimské zemi v mešitě, tak už by nežily. A já dodávám - a nikdo by se nedivil. Doplňuji odkazy na předchozí "performance" Pussy Riot (tehdy ještě vystupovaly pod názvem Vojna - ale není problém je poznat): Masturbace se zmrzlým kuřetem v samoobsluzeHromadná soulož v muzeuVideo kanálu Russia Today obsahující mj. obě "perfomance" (od 3:17)  
0/0
20.8.2012 22:03
Foto

S. Marková

A copak si myslíte,vy plivači
A copak si myslíte,vy plivači na ty holčiny,o shazování medvídků na Bělorusko?Neměli by ty piloty taky pozavírat za výtržnost?Nebo aspoň ty medvídky?Napište mi k tomu něco pane Mikesko.
0/0
20.8.2012 20:44
Foto

Kh68

Mikesko, co to melete?
Takže když jsem s partou kolegů studentů architektury v listopadu 89 vylezl na střechu stadionu Sparty Praha se 100m dlouhým transparentem, který rozhodně nevolal po boji za mír, a tím se aktivně účastnil činnosti skupiny asi 300 000 osob, které fakt hrubým způsobem narušily dopravu na Letné, měli by mě zavřít na tři roky?Prober se chlape. Ty holky udělaly to samé, co statisíce lidí u nás.BTW: bez toho by neexistovalo ani tohle diskusní fórum.
0/0
20.8.2012 12:57
Foto

Vinyl

Pussy Riot
Tak věřící mají plnou hubu keců o odpouštění a typu miluj bližního svého a když dostanou příležitost tuto svoji kvalitu demonstrovat, zavřou holky do vězení. Mimochodem, jak Punk nemusím, tak tohle je jeho čirá esence, takhle to má vypadat. Punk není jen hudba, je to taky světonázor. Výborné. Vpodtstatě se není čemu divit, přízemním hovádkům a bigotní církvi vždycky vadili svobodomyslní jedinci. Mikeska: Pussy Riot může znamenat třeba Kočičí Vylomenina, you stinking cunt.
0/0
20.8.2012 11:06
Foto

Pocono

Vzkaz pro Pussy Riot: 25 na
Vzkaz pro Pussy Riot: 25 na holou a marš dělat něco užitečnýho!
0/0
18.8.2012 18:12
Foto

Boris Mihoň

Mně fakt uniká ta tupá
Mně fakt uniká ta tupá nenávist na některých fórech, obzvláště na ČP bych to nečekal. Asi jsou lidé vážně omámení sledováním televize Nóva nebo starostmi jestli jet do Chorvatska nebo Černé Hory. V každém případě je jasné, že takové superstar jako Gott, Bílá, Kabáti, Vondráčková, David se jistí, kdyby zase Putin strčil svůj biceps do Česka. Stooprocentně trénují ruštinu, a navíc se bojí těch českých ubožáků, kteří je obdivují nebo poslouchají. Mezi nimi je většina těch, jež se se stávající svobodou nedokáží vyrovnat, a když už, tak jedině krádežemi. Je to trapné, v Havlově národě, ale je to tak. Zdravím Pussy Riot a přeju jim, ať to všechno vydrží a přežijí!
0/0
18.8.2012 7:22
Foto

Stanislav Mikeska

překlad
No v  každém případě  mají  místo mozku magi kostku... chtějí šokovat a provokovat a narazily..
0/0
18.8.2012 6:16
Foto

Stanislav Mikeska

paragraf
vv Je politováníhodné, že lidé, kteří protestují proti odsouzení skupiny Pussy Riot na dva roky do vězení, nenahlédnou do Trestního zákoníku České republiky na § 358 a §356.§358 (1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1a) opětovně, nebob) jako člen organizované skupiny. §356(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1. (3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebob) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.  
0/0
17.8.2012 20:48
Foto

Albert 001

Místní hvězdy pop music to vidí jinak
ti jsou s církví jedna ruka a radši píší petice na podporu církevních restitucí - největší loupeže v dějinách České republiky. 
0/0
17.8.2012 16:20
Foto

Stanislav Mikeska

soud
měly velké štestí, že toto neudělaly v Saudi Arabien, ukamenovali by je!
0/0
17.8.2012 14:44