13. září 2010 18:47, aktualizováno  23:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ve Venezuele spadlo letadlo s 51 lidmi, 36 jich přežilo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zřícené letadlo venezuelských aerolinek Conviasa ATR-42 . Záběr venezuelské televize Globovision. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zřícené letadlo venezuelských aerolinek Conviasa ATR-42 . Záběr venezuelské televize Globovision. | foto: Globovision (Venezuela)Reuters

CARACAS Na jihovýchodě Venezuely spadlo v pondělí letadlo venezuelské státní společnosti Conviasa s 51 lidmi na palubě. Nehodu přežilo 36 osob, 15 lidí zahynulo. Příčiny havárie stroje, který letěl na vnitrostátní lince, nejsou známy.

Podle většiny zpráv dvouvrtulové letadlo ATR-42 spadlo krátce před přistáním ve městě Puerto Ordaz, kam letělo z ostrova Margarita.

Venezuelský ministr dopravy a spojů Francisco Garcés ale v první chvíli řekl, že se to stalo krátce po startu z Puerto Ordaz směrem na Margaritu.

Dodal, že pilot hlásil ztrátu kontroly nad strojem.

Guvernér státu Bolívar Francisco Rangel Gómez řekl, že na palubě bylo 51 lidí. Přeživší byli dopraveni do nemocnic. "Dnes se stal zázrak," řekl Gómez s odkazem na počet lidí, kteří katastrofu přežili. Těla všech obětí byla podle něj lokalizována, úřady je ale všechny zatím neidentifikovaly.

Letadlo venezuelských aerolinek Conviasa ATR-42 - ilustrační foto.

Letoun spadl asi deset kilometrů od letiště poblíž vjezdu do hutního závodu Sidor (Siderúrgica de Orinoco). Zaměstnanci podniku byli mezi prvními, kteří přispěchali na pomoc. Pád stroje si nevyžádal žádné oběti na zemi.

Společnost Conviasa zahájila činnost v roce 2004. Operuje na linkách ve Venezuele a v karibské oblasti a létá taky do Argentiny, Íránu a Sýrie.

Ostrov Margarita je oblíbený turistický cíl.

Poslední velké letecké neštěstí zaznamenala Venezuela předloni, kdy se v horách zřítil letoun soukromé společnosti Santa Bárbara. Všech 46 lidí na palubě zahynulo.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz