6. prosince 2008 13:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve Vysočanech se sešlo i 300 příznivců Dělnické strany

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 32Diskuse
Kongresu využila k sebeprezentaci extremistická Dělnická strana, jejíž členové se sešli před hotelem Clarion v pražských Vysočanech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kongresu využila k sebeprezentaci extremistická Dělnická strana, jejíž členové se sešli před hotelem Clarion v pražských Vysočanech. | foto: Lucie VadlejchováLidovky.cz

V pražských Vysočanech se po poledni sešlo zhruba 300 příznivců krajně pravicové Dělnické strany, kteří protestují proti návrhu vlády tuto stranu zakázat. Na akci, která se koná přímo naproti hotelu, v němž zasedá kongres ODS, dohlížejí desítky policistů.

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas ve svém projevu přirovnal současnou vládní garnituru ke komunistickému režimu, který také zakazoval opoziční názory. Ministra vnitra Ivana Langra (ODS) nazval hlavním nepřítelem Dělnické strany, neschopným, zkorumpovaným a všehoschopným kariéristou a parazitem.

"Odmítáme nulovou toleranci politického režimu, chceme ho odstranit. Ale chceme ho odstranit čestně ve volbách," řekl Vandas. Dodal, že Dělnickou stranu nikdo nezastaví.

Policisté na místě kontrolovali lidi, kteří na shromáždění přicházeli.  Není jasné, do kdy bude shromáždění trvat, strana si ale prostranství zabrala až do 18:00.

Dělnická strana na sebe v poslední době upozornila především vNa extrémisty dohlížela i policie na koních. souvislosti s událostmi v Litvínově. Na tamějším sídlišti Janov trvají delší dobu spory mezi Romy a ostatními občany. Dělnická strana, která má podporu místních obyvatel, se netají svou averzí vůči Romům. Posledního pochodu na Janov, který vyústil v ostré bitvy stovek extremistů a policistů, se zúčastnilo zhruba 600 až 700 pravicových radikálů.

Akcí Dělnické strany se již delší dobu účastní přívrženci dvou
nejvýznamnějších ultrapravicových uskupení v Česku -neonacistického Národního odporu a Autonomních nacionalistů. Vedení strany přímé napojení na neonacisty odmítá.

  • 32Diskuse
Najdete na Lidovky.cz