Venkovní zápas NHL v dešti ovládli Capitals

PITTSBURGH Hokejisté Washingtonu zvítězili v utkání NHL pod širým nebem na ledě Pittsburghu 3:1. Pátý venkovní zápas v historii zámořské soutěže na stadionu Heinz Field pro americký fotbal provázel déšť, který posunul začátek o sedm hodin později oproti původnímu plánu a kluziště muselo prozářit umělé osvětlení. I tak se nakonec v hledišti sešlo 68 111 diváků.

Hvězdou sobotního večera se stal útočník Capitals Eric Fehr, který duel rozhodl dvěma góly. Po bezbrankové první třetině se v 23. minutě ujali vedení 1:0 domácí zásluhou Jevgenije Malkina. Brankář hostů Semjon Varlamov, který chytal po zranění stehna Michala Neuvirtha už třetí zápas za sebou, byl ale jinak bezchybný a zneškodnil 32 z 33 střel.

O vyrovnání skóre se postaral v 27. minutě v přesilové hře Mike Knuble, v 35. minutě pak šli Capitals po prvním gólu Fehra do vedení, které stejný hráč navýšil osm minut před koncem třetí třetiny. Z českých hokejistů zasáhl do hry pouze obránce Pittsburghu Zbyněk Michálek.

„Byl to jeden z největších zážitků v mém životě,“ prohlásil kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin, který stejně jako jeho hvězdný protějšek Sidney Crosby vyšel v utkání bodově naprázdno. „Je neuvěřitelné, že fotbalisté tohle zažívají v každém zápase,“ dodal Ovečkin. Pořadatelé věnovali zvýšenou pozornost kvalitě ledu. Viceprezident NHL pro hokejové operace Colin Campbell seděl při utkání hned vedle kluziště a při každé přestávce konzultoval situaci s rozhodčími i manažerem projektu Danem Craigem.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...