16. prosince 2008 19:24 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Verbální invence lidí z Hradu nabírá na síle

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse

Ad LN 12. 12.: Pozor na nový živočišný druh - euronácky!

Zda se, ze umerne s tim, jak upada vliv a popularita Vaclava Klause, nabira na sile verbalni invence,vyrazivova kosatost a agresivita jeho populizatoru.  Ohnostroj bizarnich metafor Petra Hajka na ucet profesora Jaraba ('Jarabova zmet lzi a nesmyslu',LN 29.9.) asi zustane neprekonan,i kdyz Klausovu tajemnikovi Ladislavu  Jaklovi urcite nelze uprit snahu.
V reakci na clanek Lubose Palaty,jenz celkem strizlive mapuje situaci na eurofobnim a narodoveckem kridle ceske pravice,se Jakl sice zdrzuje 'hajkismu' jako "patafyzicka kreace", "psychiatricky vyron", "politicky analfabet", "pomatena mysl nestastnika" a podobne,omezuje se na pouhy "blabol a plivanec",ale zato pridava k dobru absurdni neologismy jako "euronacek" a "euronacionalista". 'Euronackove' jsou mimochodem lide,kteri podle Jakla "..predevcirem zkouseli nastolit komunismus na barikadach,vcera nam proplachovali mozek zelenym jedem (sic!) a dnes chteji "znasilnit demokraticke procesy a instituce". Mezalianci komunistu,hradnich i podhradnich rusofilu a nahnedlych eurofobnich sovinistu bojujicich proti EU Jakl naopak popisuje jako "lidi,kterym jde o svobodu,kteri se boji o demokracii.." Zde by se chtelo rict par slov o goebbelsovskych metodach, kdy cerne je bile a bile je cerne,ale problem s figurami jako Hajek a Jakl je ten,ze s nimi za prve vubec nema vyznam polemizovat a za druhe to ani nejde bez toho,aby se clovek snizil na jejich uroven. Nechme je radeji mluvit samy za sebe.
Karel Matoušek, Praha
  • 5Diskuse
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.