20. listopadu 2008 18:48 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Většina obyvatel Janova nejsou Romové

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse

Ad www.lidovky.cz 17. 11.: Situace v Janově se zklidňuje

Dobrý večer,
dovoluji si vás touto cestou upozornit na vysloveně lživý údaj, který je uvedený na konci druhého odstavce článku: "Po zhruba dvou hodinách ustala bitva několika set policistů a příznivců krajně pravicové Dělnické strany (DS) v okolí litvínovského sídliště Janov, kam extremisté chtěli proniknout mezi jeho romské obyvatele. Ti tvoří většinu tamějších obyvatel."
Jedná se o tvrzení, že romové tvoří většinu obyvatel Janova. Je to vyslovená lež, která ubližuje většinovému obyvatelstvu, kterým rozhodně romové nejsou, pokud se neomezíte na některé konkrétní domy, kde romů žije více, ale i tak by to možná většina nebyla. V Janově žiji a proto bych si dovolil odhadnout, že romů zde žije tak pět až deset procent a to rozhoně většina není. Přesněji vzato, větší výskyt romů je jen v centrální části čtvrti. V okrajových částech nejsou takřka žádní nebo jen ti slušní, kteří bez problémů žijí mezi většinovým obyvatelstvem. I je poškozuje skandalizování romské problematiky.
Uvádění informací o většině romů či o Janovském ghetu značně snižuje hodnotu nemovitostí občanů v této čtvrti, obdobně jako už se stalo v Ústí nad Labem v Matiční ulici. Tam to bylo jen několik domků zde jsou poškozováni vlastníci tisíce domů a bytů.
Žádám vás proto, abyste uvedenou nepravdivou informaci z článku vypustili.
Ing. Jiří Benda, Litvínov 8-Janov
  • 3Diskuse