29. července 2016 15:10 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nová série Sherlocka Holmese bude nejnapínavější, slibují tvůrci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Benedict Cumberbatch a Martin Freeman v britském seriálu Sherlock | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benedict Cumberbatch a Martin Freeman v britském seriálu Sherlock | foto: Reprofoto

PRAHA Fanoušci populárního britského seriálu Sherlock už netrpělivě čekají na čtvrtou řadu, která se pomalu, ale jistě blíží. Tvůrci v novém traileru slibují strhující podívanou, ale i množství spekulací, které se ohledně dalšího pokračování série vyrojily.

Čtvrtá série seriálu by měla být ze všech dosavadních nejdelší a také nejnapínavější. Nové díly budou prý plné akce, drama a napětí.

Ať už fanoušci očekávají cokoli, nová řada předčí jejich očekávání, slibují scénáristé. „Hodláme dostat tuhle sérii někam, kde jsme ještě nikdy předtím nebyli,” prozradil scénárista seriálu Steven Moffat.

Na scénáři se stejně jako u minulých dílů podílel Mark Gatiss, který v seriálu hraje Sherlockova bratra Mycrofta. Kamery se poprvé chopila žena Rachel Talalayová. Ta má na kontě seriály jako Ally McBellová a Doctor Who.

Ačkoli vyvstávají otázky, zda je zločinecký génius Moriarty opravdu pryč, jisté je, že se fanoušci mohou těšit na nového záporáka. Tím se stane britský herec Toby Jones, který si mimo jiné zahrál v novém snímku o atentátu na Reinharda Heydricha s názvem Anthropoid.

Která z postav zemře?

Natáčení nových epizod vyvolalo mezi fanoušky také několik spekulací. Tak například se ptají, zda se v nějakém díle objeví Tom Hiddleston coby další Sherlockův bratr. A neméně zajímavé je také to, která z postav v seriálu zemře. „John má ženu a tu má Sherlock v oblibě, což je rozkošné, a pak to jde všechno k čertu,” řekl scénárista Moffat v rozhovoru pro EW.

Sherlock Holmes a doktor Watson v podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana. Nový díl se jmenuje Sherlock: Přízračná nevěsta.
Sherlock: Přízračná nevěsta. Benedict Cumberbatch (vpravo) a Martin Freeman.

Zatím není jisté, kdy série o Sherlockovi skončí. Moffat se vyslovil, že je ochoten dál na tvorbě seriálu pokračovat, jeho úplný konec ale také nevyloučil. „Byl bych mírně překvapen, kdyby to bylo naposledy, co děláme tuhle show, ale rozhodně to tak může být,” doplnil. První díl třídílné série odvysílá stanice BBC na počátku roku 2017.

  • 3Diskuse