13. listopadu 2015 16:02 Lidovky.cz > Zprávy > Video

Nový seriál LN o moderní medicíně. ‚Potřebujeme vzdělané pacienty‘

V Lidových novinách vychází nový seriál, nazvaný Moderní medicína. Ve třiceti dílech každý den představuje až do 11. prosince některou z nejzávažnějších a nejčastějších chorob, které se u nás vyskytují – od nádorových onemocnění přes choroby srdce a cév, nakažlivá onemocnění či alergie až po nemoci trávicí soustavy nebo psychické potíže.

Prof. MUDR. Štěpán Svačina

Prof. MUDR. Štěpán Svačina

Redakce připravuje seriál ve spolupráci s Českou lékařskou společností J. E. Purkyně. Přehledně vám zprostředkuje informace o nynější podobě diagnostiky a léčby nemocí. Cílem textů je samozřejmě také přispět k lepším znalostem laiků o možnostech, jak se dá mnoha z těchto chorob předcházet nebo aspoň snižovat riziko, že nás postihnou.

V úvodním videu říká profesor Štěpán Svačina, že v Česku potřebujeme vzdělané pacienty a že patří ke všeobecným znalostem vědět, kdy nám hrozí infarkt a kdy cukrovka.

Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…