18. června 2017 16:43 Lidovky.cz > Zprávy > Video

Po požáru bytu v Praze skončila v nemocnici tříčlenná rodina

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse

PRAHA Tříčlenná rodina skončila v neděli odpoledne v nemocnici po požáru bytu v devítipatrovém panelovém domě na pražském Černém Mostě. Hasiči z domu evakuovali celkem 27 lidí, z toho pět dětí a dva invalidy, řekli mluvčí pražských hasičů Martin Kavka a pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Příčinu ohně a škodu, kterou způsobil, hasiči zatím nestanovili.

Hořelo v bytě velikosti 1+1 ve druhém patře domu v ulici Kpt. Stránského. „V prvotní fázi zásahu byla zachráněna žena a dítě z hořícího bytu, následně pak hasiči zachraňovali a evakuovali prakticky celý dům,“ uvedl Kavka. Zplodiny hoření pronikly do chodby domu, proto hasiči část nájemníků zachraňovali s využitím takzvaných vyváděcích masek.

Záchranáři podle Poštové každého z evakuovaných zkontrolovali a u tří z nich rozhodli o převozu do nemocnice Na Bulovce k další péči. Jde o členy jedné rodiny, těhotnou ženu, muže a tříletou holčičku.

Hasiči zprávu o ohni dostali krátce po 13:00, zasahovalo u něj šest jednotek. „Kuchyň a vnitřní bytové jádro bylo zasaženo, to znamená že de facto celý byt hořel, ale nerozšířilo se to dál,“ popsal Kavka.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz