Protest se nesl v poklidném duchu a zhruba po půlhodině se účastníci rozloučili improvizovanou olympijskou hymnou. Na závěr také představili mapu, která ukazuje, jak využít místo nynějšího olympijského parku.
17 dní olympijských radovánek za 66 milionů
Protestující upozornili na to, že stát investuje desítky milionů korun do areálu, kde budou všechna sportoviště k dispozici pouhých 17 dní. Přitom mohl dát peníze do sportovišť, která by se mohla využívat řadu let, sdělil zastupitel Prahy 7 a pořadatel akce Ondřej Mirovský (SZ).
Paradoxem je, že areál, kde se budují ledové plochy, chladicí jednotky, střelnice a vyhlídkové plošiny, nemá stavební povolení. Podle stavebního úřadu Prahy 7 je to totiž něco jako běžný cirkus. Tenhle cirkus ovšem zabírá několikanásobně větší plochu, než je běžné, uvedl Mirovský.
"Vypadá to, že podpora olympiády v zemi, která potlačuje lidská práva, je v Česku důležitější než stavební zákon. Na oficiálních stránkách akce se můžeme dočíst, že akci podporuje třeba ministerstvo průmyslu a obchodu, které zde pořádá semináře na téma: Jak úspěšně podnikat v Rusku," dodal Mirovský.