12. prosince 2008 15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Viníkem smrtelné nehody je asi Lubina

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse

HRADEC KRÁLOVÉ Viníkem červencové dopravní nehody, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence, je podle znaleckého posudku zřejmě bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina. Z posudku vyplývá, že nehodě mohl zabránit jen Lubina tím, že by se svým Volvem nevjel do levé poloviny vozovky, informovala hradecká policejní mluvčí.

"Všechna vozidla byla v dobrém technickém stavu. Žádný z účastníků nepřekročil v místě povolenou rychlost jízdy," uvedla mluvčí. Již v červenci policie Lubinu obvinila z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě odsouzení hrozí až pět let vězení.

Podle mluvčí se vyšetřování nehody blíží ke konci. "Obviněný se nyní musí
seznámit s obsahem spisu. Návrh na podání obžaloby policie dosud nepodala. Pravděpodobně se tak stane v lednu," řekla mluvčí.
Při nehodě, kterou zavinil Ladislav Lubina, zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence.

Při havárii se 24. července u Trotiny na Hradecku srazila čtyři auta. Lubinou řízený automobil vjel do protisměru, kde se bočně srazil s nákladním vozem a narazil do dalšího osobního vozu. Nákladní vůz vjel do protisměru, kde narazil do dodávky, jejíž řidič i přes pomoc záchranářů podlehl následkům zranění. Ostatní účastníci tragické srážky vyvázli nezraněni, při havárii vznikla škoda za přibližně 900.000 korun.

Někdejší hokejista z místa nehody po chvíli utekl, za více než šest hodin
se přihlásil na policii ve Dvoře Králové nad Labem. Policisté Lubinu podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Lubina později při výslechu přiznal, že se plně nevěnoval řízení svého vozidla. Lubina, který v době nehody byl asistentem trenéra extraligového HC Moeller Pardubice, havaroval již v roce 2005, kdy při nehodě u Chrudimi zničil svůj osobní automobil. Sám vyvázl z nehody bez zranění. V roce 2000 Lubina havaroval v Pardubicích, kde narazil do semaforu a světla veřejného osvětlení. Lékaři na záchytné protialkoholní stanici u něj zjistili 2,38 promile. Nyní je Lubina trenérem hokejistů slovenských Nových Zámků.
ČTK
  • 12Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!