Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Víte, co si čte vaše čtečka?

Recept na perfektní knihu je na cestě. Koncerny jako Amazon, Google a Apple začaly analyzovat čtecí návyky svých zákazníků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Mdiekert

Muj osobní názor
Mám čtečku, internetové bankovnictví, jsem na facebooku. Používám epost, mám kreditní karty, jsem v elektronickém systému zdravotního a sociálního pojištění, mého zaměstnavatele, finančního úřadu. Moje babička si kupovala knihy u knihkupce v městečku, ten nejen že věděl, ale třeba i rozhlašoval, co kdo čte. Stejně jako pošťák a pan doktor. Všude je spousta řečí o ochraně osobních údajů. Je to zajímavé téma, ale mně je milejší elektronické poradenství od Amazonu, kde nikoho osobně nezajímám a kdo mému okolí o mně nevykládá, než pan knihkupec. Ale rozhodně prima námět na článek v okurkové sezoně.
0/0
24.7.2012 10:42
Foto

Urvisu

"Čtení bylo po stovky let soukromým aktem, jakousi intimní výměnou mezi čtenářem a slovy na stránce." To ano… jenže pod takovými texty, určenými pro konzervativní, intimní příjem informací, nebyly připojené chaty anebo databázové zdroje, díky kterým se čtenář dozví, vzdělá anebo obohatí v podstatě více, než díky textům samotným. Něco za něco a pro mne je virtuální svět rozhodně velkým přínosem.
0/0
24.7.2012 9:51
Foto

Gustafa 9775786495611

Dobrý den, také jsem
Dobrý den,také jsem propadnul ebookům, též mám Kindle. Ohledně špehování mých čtenářských preferencí - já si čtečku nezaregistroval, wifi mám trvale vypnuté. V případě, že byste se jen přeci chtěl připojit, aniž byste cokoli chtěl poslat Amazonu, stačí přes počítač vymazat soubor, kam se ukládají "ta data". Soubor se jmenuje stejně jako kniha, akorát má jinou příponu, nepamatuji se, kterou. Soubor je ve stejném adresáři, jako kniha (root/data). Ale tím si i vymažete, kde jste naposledy skončil se čtením :-). Ohledně ceny ebooků vs. tištěných knih - v USA je ebook dražší než paperback. Ale toto je díky kartelu mezi hlavními vydavateli, v současné době probíhá šetření, je vyšetřováno cca 5 společností, myslím, že tři již couvly (zaplatí pokutu), ostatní půjdou do soudu.
0/0
24.7.2012 7:48