Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Vítězové studené války prosazují ideály radikální levice

Členské státy EU a USA hlasovaly v OSN proti rezoluci o pozitivním vztahu tradičních morálních hodnot a lidských práv, již iniciovalo Rusko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Larry

co je to bezuzdnost?
co je tento termín, na kterým se tento pán snaží vyprofilovat svou "morálnost", jehož patentem má být víra v nadpřirozeno popírající vlastní rozum? takže když budeme věřit v iracionálnost a bludy, budeme morální, protože chování založeno na rozumu podle tohoto "myslitele" vede k "bezuzdnosti" (pán si zřejmě plete svobodu a anarchii)krom toho teismus není předpokladem morálky, protože už sama podstata víry předpokládá amorální chování věřících a odpouští jej za dostatečnou zbožnost nebo-li iracionálnost (modlitby, zpovědi, odpustky). proto teistější země nejsou o nic morálnější, spíše naopak, porovnejte si kriminalitu v zemích jako česká republika, švédsko a na druhé straně rumunsko, albánie (dvě nejteističtější země evropy).  ostatně vatikán taky není bez kriminality - hlavně co se týká pedofilie, i když nevím jestli ji nepočítá do svého přirozeného mravního zákona. (tam se smí uzavřít manželství tuším od 12ti let věku)(PS: vysvětlete mu někdo, že komunismus a ateismus jsou dvě rozdílné věci, stejně jako nacismus a křesťanství)
0/0
3.11.2012 1:57
Foto

Romano

20. století
podle všeho potvrdilo papežova slova o bezuzdnosti, nemyslíte?
0/0
4.11.2012 21:22
Foto

Larry

nevím co prohlásil papež o
nevím co prohlásil papež o bezuzdnosti, ale jestli tím narážíte na dvě světové války, tak mohu oponovat jednoduše tím, že první světová vypukla v době monarchií, kdy bylo ateistů jak šafránu. druhá světová podle mě taky nevznikla v důsledku ateismu, který byl v té době ještě v plenkách.
0/0
4.11.2012 21:45