25. ledna 2010 13:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlivný advokát žaluje Topolánka kvůli Opencard

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Předseda OSD Mirek Topolánek  v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda OSD Mirek Topolánek v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce | foto: ČTK

PRAHA Předseda ODS Mirek Topolánek bude muset u soudu doložit, že vlivný právník s vazbami na ČSSD Miroslav Jansta je zapleten do kontroverzního projektu pražské Opencard. Píše to server Aktuálně.cz.

Podle serveru totiž advokát Jansta připravil na lídra občanských demokratů žalobu za jeho výroky, v nichž jej Topolánek s předraženou Opencard spojil. Jansta trvá na tom, že s projektem nemá a nikdy neměl nic společného.

A omluva nedorazila. Jansta Topolánka nejprve podle zjištění Aktuálně.cz vyzval, aby se omluvil. Odpověď ale do dnešního dne nedorazila žádná. V pondělí pak právník potvrdil, že případ požene k soudu. "Nemám jinou možnost, než se bránit žalobou. S Opencard nemám nic společného a výroky pana Topolánka mě profesně poškozují," uvedl Jansta, který po Topolánkovi žádá veřejnou omluvu.

Žalobu si šéf ODS vysloužil svými nedávnými výroky v debatním pořadu Otázky Václava Moravce. V něm Topolánek doslova řekl: "Opencard je typický, já tomu říkám double Jan, to je Janoušek a Jansta."

A k veřejným zakázkám dodal: "V Praze to funguje trochu jinak, to nefunguje na stranické bázi a bez těch double Jan, prostě se v Praze nic nehne."

Lidovky.cz