Vokouna trápí záda, ale bude prý v pořádku

NEW YORK/PRAHA Na úvod jedna ne moc pozitivní zpráva: Tomáš Vokoun v NHL nedochytal poslední utkání. A teď ta lepší: nemělo by to být nic vážného.

Brankářská hokejová jednička pro blížící se mistrovství světa vyděsila všechny české fanoušky. Vokoun v neděli kvůli zdravotním potížím nenastoupil k penaltovému rozstřelu, po kterém jeho Florida podlehla 1:2 Pittsburghu.

Do play off si už brány zavřela a Vokoun má být pro potřeby národního týmu volný. „Když jsem si tu zprávu ráno přečetl, docela jsem se lekl,“ řekl včera LN reprezentační trenér Alois Hadamczik. Ještě večer se chtěl s gólmanem telefonicky spojit.

Vokouna prý trápily křeče v zádech, avšak klub na sociální síti Twitter během pondělí ujišťoval: „Tomáš by měl být v pohodě. Už v úterý možná nastoupí na led.“

Byl by to pech. Zvlášť když Vokoun znovu ladí formu na vrchol své sezony - a počíná si výtečně.

Třeba v tomhle duelu zneškodnil 23 střel z 24. Problémy pocítil v průběhu třetí třetiny, přesto vydržel 60 minut. Až v nastavení ho nahradil Scott Clemmensen.

„Nechtěl jsem ho uvést do pozice, kdy by musel jít v závěru třetí třetiny za stavu 1:1 do brány,“ vysvětloval český gólman. „Takhle se alespoň mohl rozcvičit.“ Kouč chce na MS stejné trio Hadamczik, jemuž se včera sešel v Praze širší reprezentační výběr, LN přiznal: „Mou prioritou je zachovat kompletní trojici brankářů, kteří byli na loňském šampionátu v Německu.“

Vedle Vokouna tak počítá s dalšími mistry světa Ondřejem Pavelcem, jehož Atlanta také nemá dobré vyhlídky na play off, a Jakubem Štěpánkem, kterému sezona v KHL už skončila.

Hadamczik přitom s naprostou důvěrou k 34leté opoře už musel dříve vzkázat veteránovi Dominiku Haškovi, že s ním na šampionát v Bratislavě nepočítá.

Tahle drobná komplikace však ukázala, že stačí jen jediný zápas a koučův plán se může zhroutit.

„Ale já nepřemýšlím, co se stane, kdyby...“ tvrdí. „Proto ani záložní varianty zatím nemám.“

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.