10. prosince 2008 16:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vrahovi malého Jakuba hrozí doživotí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 28Diskuse
Jakub Šimánek byl nezvěstný od letošního 4. května, jeho tělo policisté objevili na začátku června a 8. června obvinili z vraždy a znásilnění Slováka Antonína Nováka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Šimánek byl nezvěstný od letošního 4. května, jeho tělo policisté objevili na začátku června a 8. června obvinili z vraždy a znásilnění Slováka Antonína Nováka. | foto: Luboš PavlíčekČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Slovákovi Antonínu Novákovi, který je podezřelý z květnového znásilnění a vraždy devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, hrozí až doživotní trest vězení. Vyplývá to z obžaloby, kterou ke Krajskému soudu v Hradci Králové podalo hradecké krajské státní zastupitelství.

Třiačtyřicetiletý Novák chlapce podle spisu vylákal na ubytovnu, kde jej znásilnil. Chlapci pak řekl, že jej odvede domů. Místo toho jej vzal do blízkého lesa, kde jej podle obžaloby uškrtil. Tělo pak zakryl větvemi.

Spis nyní bude na krajském soudu podle rozvrhu práce přidělen příslušnému soudci. "Soudce by měl po prostudování spisu nařídit hlavní líčení. To by mohlo začít začátkem příštího roku," řekl Strnad.

Novák byl již dříve na Slovensku odsouzen za pohlavní zneužívání v červenci 2000 a předtím v dalších třech případech. Například v srpnu 1999 vlákal chlapce do sklepa domu pod záminkou, že mu ukáže motorku a tam jej osahával. Soud v Trebišově mu za to uložil trest 4,5 roku vězení a také protialkoholní a sexuologické ochranné léčení. Na svobodu byl Novák propuštěn v roce 2004.

Jakub Šimánek byl nezvěstný od letošního 4. května, jeho tělo policisté objevili na začátku června a 8. června obvinili z vraždy a znásilnění Slováka Antonína Nováka. Chlapcovo tělo policie našla asi půl kilometru za Havlíčkovým Brodem zahrabané pod větvemi a listím. Místo ukázal vyšetřovatelům sám Novák. Policie po Novákově obvinění uvedla, že si Novák vyhlížel další chlapce mladší 15 let.

Lidovky.cz
  • 28Diskuse
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na Lidovky.cz