19. prosince 2008 9:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vražedný útok recidivistovi nevyšel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 24Diskuse
Výjimečný trest 23,5 roku vězení uložil 19. prosince ostravský krajský soud Alexandrovi Minksovi. Zvlášť nebezpečný recidivista se pokusil kvůli penězům brutálním způsobem zabít zaměstnance opavské Charity. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výjimečný trest 23,5 roku vězení uložil 19. prosince ostravský krajský soud Alexandrovi Minksovi. Zvlášť nebezpečný recidivista se pokusil kvůli penězům brutálním způsobem zabít zaměstnance opavské Charity. | foto: Ramík Drahoslav ČTK

OSTRAVA Výjimečný trest dvacet tři a půl roku vězení uložil ostravský krajský soud Alexandrovi Minksovi. Zvlášť nebezpečný recidivista se pokusil kvůli penězům brutálním způsobem zabít zaměstnance opavské Charity. Minks má bohatou trestní minulost, už byl jednou za vraždu odsouzen. Vězení naposledy opustil předloni v říjnu. Loni v červnu chtěl zabíjet opět. Odsouzený si ponechal lhůtu na rozmyšlenou stejně se rozhodl i státní zástupce.

Během návštěvy pracovníka opavské charity, který se mu snažil pomoci, se na téměř slepého muže vrhnul. Devětkrát jej bodl nožem. Pak zraněného svázal do kozelce tak, aby se sám při únavě svalů začal škrtit. Přitom jej ještě donutil prozradit číselné heslo k bankovní kartě. Nakonec své oběti dal přes hlavu igelitovou tašku a z bytu odešel.

Zraněného muže zachránili sousedi, kteří slyšeli volání o pomoc, a zavolali policii. "Vůbec nevím, co jsem dělal. Měl jsem tmu před očima," řekl během hlavního líčení odsouzený.

Z bytu po činu zamířil přímo do nedaleké restaurace, kde propil ukradených 300 korun. Potom se několikrát pokusil z bankomatu vybrat peníze s pomocí ukradené karty. To se mu povedlo až na třetí pokus. Vždy požadoval vyšší částku, než byla na účtu. Vybral celkem 1500 korun, které utratil. Následující den jej policie zadržela v restauraci a Minks putoval do policejní cely.

Lidovky.cz, ČTK
  • 24Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!