14. září 2009 19:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výbuch parovodu v Českých Budějovicích napáchal škody za devět milionů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Následky havárie prasklého parovodu v Českých Budějovicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Následky havárie prasklého parovodu v Českých Budějovicích | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Srpnový výbuch parovodu v českobudějovické Alšově ulici podle primátora Juraje Thomy napáchal škody za devět milionů korun. Na majetku města pojišťovna vyčíslila škodu za zhruba dva miliony korun a na ostatním majetku okolo sedmi milionů korun, řekl Thoma České televizi. Přes rozsáhlé následky nebyl výbuchem parovodu nikdo vážně zraněn.

Na pojišťovnu teplárny, jež je zařízením města, se obrátili majitelé poškozených vozů i domů z okolí místa výbuchu. Okna a fasády některých obydlí pokryl po explozi nános jemného bahna a prachu.

Následky havárie prasklého parovodu v Českých Budějovicích

Podle českobudějovické policejní mluvčí Reginy Tupé bylo poškozeno celkem 40 zaparkovaných vozidel a fasády tří nemovitostí. Samotní představitelé teplárny se k případu odmítají vyjadřovat. Policie celou událost vyšetřuje jako obecné ohrožení.

Parovod explodoval 24. srpna poté, co byl po opravách opětovně napojen.

Následky havárie prasklého parovodu v Českých Budějovicích

Tlakem bylo vymrštěno ocelové koleno o průměru půl metru a délce asi tři metry. Zbytky potrubí a další předměty jsou předmětem expertiz, jejichž výsledky budou známé do konce října.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz