Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Vyjednavači katolické církve nehodlají nikam ustupovat

„Retroaktivita je jedna z nepřekročitelných hranic právní struktury,“ upozorňuje generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. 

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Josef Pepa Nos

21. 11. 2013 9:38
STRAŠÁK CÍRKEVNÍCH RESTITUCÍ.
Je  vskutku až dojemně směšné slyšet, číst a vnímat vášně ohledně někomu cizímu ukradeného majetku. PROČ BY SE JIM MĚL VRACET UKRADENÝ MAJETEK?VŽDYŤ, KDYŽ NĚKDO UKRADNE NĚCO NÁM, TAK NÁM TO TAKÉ NIKDO NEVRÁTÍ!MY ROZHODNĚ CHCEME, ABY SE DAL UKRADENÝ MAJETEK A PENÍZE NÁM, NE JIM!ONI SI UKRADENÝ MAJETEK A PENÍZE NEZASLOUŽÍ!MY ANO! atd...atp... 
0 0
možnosti

21. 11. 2013 8:05
Zveřejnit
Zveřejnit seznamy nevydaného majetku a smlouvy, ať je může veřejnost posoudit. Nebo to jsou další výborné smlouvy jako u IZIP, OpenCard, sKart, ... ? Povinosti státu platit specifikované detailně, ale závazky příjemce vágně jako nevypověditelný bianco šek?
0 0
možnosti

Miro Ii.

20. 11. 2013 11:15
Distributivní spravedlnost
vyžaduje, aby se rozdělovalo podle rovného měřítka. Není tedy nespravedlivé, aby při rozdělování dostal jeden více než druhý, nespravedlnost je právě v tom měřítku. To rozdílné měřítko způsobuje tu diskriminaci , tu privilegovanost. Distributivní spravedlnost je zásadou římského práva "každému dát, co jeho jest" i  Nový zákon říká, "je třeba dát císařovi, co je císařovo, a co je božího, bohu". Ukládá-li   zákon , aby bylo církvím vráceno, co jim patří, není tím  nic řečeno o tom, že toho spravedlivě nabyly. Tím dochází k paradovnímu stavu, že "světské právo"  vytvořilo cosi protismyslného, odporujícího obecnému úzu  na morálku a  sociální spravedlnost.     
0 0
možnosti

Betulaza

20. 11. 2013 1:04
Cíkev by se měla stát vlastníkem majetku,
který po staletí spravovala s tím, že stát se o tento majetek už více nebude starat. Nesouhlasím s finančními náhradami. Církev byla sice poškozena, ale spousta jiných subjektů také a nikdo jim škodu nenahradí. Filozofie restitucí byla o zmírnění následků některých majetkových křivd. Takto se církev z pohledu daňových poplatníků a ateistů dostává do privilegovaného postavení.
0 0
možnosti

Kevil

19. 11. 2013 22:52
Proč neřeší rozkradené 100ky mld. Kč za vytunelované banky
Vrácení doloženého majetku církvím mi nevadí. Když vám někdo vykrade byt, taky bude chtít své věci zpět. Zaorálek, který lítal vrtulníkem na jednání z Ostarvy do Prahy, by měl zmizet z politického dění. Než se navážet do církví, ať právník Sobotka zajistí exekuce majetku "podnikatelů" (Charouz, Skala, Železný atd.), kteří okradli stát o 100ky mld. Kč. Hned by byl rozpočet vyrovnaný.
0 0
možnosti

Habadac

19. 11. 2013 21:42
Katolíkům šlo vždycky hlavně o moc
Katolíkům šlo vždycky jenom o moc, prachy a majetek. Křesťanskou víru mají jenom jako zástěrku, ale o Bohu neví NIC. Je to zločinecká organizace, stejná jako komunisti nebo fašisti. Dějiny katolické sekty, to jsou samé války, plno násilí,  nekončící boj o moc a hromady mrtvých. Jediná světlá vyjímka byl zřejmě Jan Pavel II. 
0 0
možnosti
Pro pana Housku a jeho tým plaudoval skoro celý kraj
Jsou jistě i jinde skupiny, co si představují ekonomiku právě takto, pokoj jeho kostem, kéž by nás nepotkalo podobné. Transparence, legitimita je děsí a oni se z toho dílem hroutí, dílem vrhají do šílených podniků, protože ztratili už všechna měřítka a meze. Permanentní revoluce. Lidem se něco uplivne a hlavně že platí za vrchnost dluhy. Jistě, z hejtmanství si nikdo netroufl říci ani pole, věděl, s kým má tu čest a co může čekat. Církev nemá z tisíciletého úsilí , co oligarcha za pár let. Ale čapí hnízda jsou přednější. Každá lepší sportovní jednota utratí mnohonásobek. Ale na ni si organizovaný zločin netroufne, stojí za ní sázkaři, media, a spočtou si jak by dopadli. Tak musí i církev počítat s útoky právě mlžného prostředí, situace v Ústí nevadila Lidovému domu a všem zasvěceným, seznam visí na stránkách soc.dem. i s tituly. V česku je tradiční potřebou pogrom, jak je někdo slabší, minorita, hrrr na něj, milí husité. Pan Sobotka nemůže nevyhovět smečce, co by se církevního ráda ujala. Mnohé už předvedli i na stávajícím majetku. Lze jen doufat, že církevní autority budou zmužilé, rozhodné, odhodlané.  Kam vede couvání před banditismem dokazuje Mnichov30. září 1938, Praha 1945, Praha 1948, Praha 1968.. Církevní autority mají šanci vytvořit pevný bod v tomto marasmu. Vyhánění ze Sudet, vyhánění z Hradu... se nesmí stát pravidlem. Jinak vítězí Houskové, kéž by nás nepotkalo něco horšího.
0 0
možnosti

Uplnej Vypatlanec

19. 11. 2013 19:29
jo a na tydle bianco restituce se prachy nasly
ale na valorizaci duchodu neni, na rozmydleny silnice neni, a potentat se tomu este tlemi ... asi me brzo zabanujou
0 0
možnosti

Uplnej Vypatlanec

19. 11. 2013 19:24
plna huba demokracie a pravniho statu
ale uz nikdo nemluvi o tom, za jakych podminek to cele "proslo" skrz tu zajeb .... ehm .... "rozpoctove zodpovednou vladu"
0 0
možnosti

Ivaanna

19. 11. 2013 17:13
S katolickou církví se uměl vždy nejlépe dohodnout
bratr Jan Žižka z Kalicha. Měl ty správné argumenty...
0 0
možnosti