Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Výkonná rada ODS: Nečase držíme! Zatím do úterka.

Několikahodinové grilování na vrcholném orgánu občanských demokratů jejich předseda sice ustál, dlouhodobě je však jeho pozice neudržitelná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Hlinsky

Nepotopitelná ODS
Na palubě modrého Titanicu se stále tancuje i když se prudce ochlazuje vlivem blížícího se ledovce...
0/0
16.6.2013 20:27
Foto

Mifrah

Politické kvality ODS
Opět se ukázalo, jaké osvícené politické KÁDRY má ODS. Od počátku této kauzy bylo každému od středoškoláků jasné, že se dějě velký zátah na máslo na hlavě páně Nečase. Ale jasnozivé hlavičky ODS věily, věří a budou věřit. Necítí, že potápějící loď má vodu už v podpalubí! Kdyby se to změnilo pišly by o své drazevykoupené teploučké posty. Tak raději potopíme celou ODS! Kuba, Němcová, Pospíšil, ti všichni tlučhubové budou jednat raději v kroužku stejně omylných blafat hodiny, než by přijali alespoň záchranné opatření a odstranili červený hadr pro občany, jakým nyní PN je. A tuto garnituru volí cca 30% občanů už  více jak 20 let! Kdy už pochopí, že těmto lidem o politiku, rozuměj způsob vlády pro blaho všech občanů, vůbec nejde. Krást, krást, krást,...a potom zase jen krást! Lhát, lhát, lhát,....a potom zase jen lhát! K tomu se přeci spolčili do strany, jež už žádnými idejemi nevládne.
0/0
16.6.2013 8:35
Foto

Procházka Martin

O KOŘÁNECH BYLINY ZLA,
 JEJÍHOŽ TRPKÉHO OVOTCE JEST NÁM NYNÍ JÍSTI aneb "Kdo by pak pohoršil jednoho z maličkých těchto věřících ve mne, lépe by jemu bylo, aby zavěšen byl žernov osličí na hrdlo jeho, a pohřížen byl do hlubokosti mořské." (Mat.18,6)Jest-li respektování hodný poznatek, že povaha věcí záleží v příčinách je ustavujících, modifikovaný pro politickou sféru pravidlem, že režimy přetrvávají s principy je zakládajícími, pak otázku po cestě k nápravě zkažených společenských forem nelze dobře zodpovědět bez identifikace pravých kořenů korupce, jež spočívá především v uznání nezpochybnitelného faktu, že samotné nástupy Klausovy či Zemanovy klientely k moci i s účelově kritisovanými oposičními smlouvami apod., nebyly tak výraznými momenty diskontinuity vývoje jako je předcházející zakladatelský nástup klientely Havlovy do mocenských posic po listopadu 89 a v žádném případě tedy nemohou býti považovány za rozhodující původce současného marasmu. Primárními, a tedy rozhodujícími, "pohoršiteli maličkých": Rittigů a Janoušků v podnikatelském polosvětě i jejich protějšků v politické sféře, státní správě justici etc. etc. jsou příslušníci Havlovy garnitury determinující následný zejm. politický vývoj a společenskou atmosféru vůbec špatným příkladem účelového porušování zásady vlády práva a jinými patologickými stereotypy zneužívání moci. Z této perspektivy viděno představuje největší hrozbu pro českou společnost Schwarzenbergův kroužek Havlových sirotků pochodivší zatím z nastalé krise podezřele dobře, jakkoliv se tím nemíní, že postklausovská a postzemanovská ODS a ČSSD představují pro českou společnost dobrou příležitost. Bez důkladného zkoumání, pokorného a pro mnohé naivní bytosti bolestného uznání tohoto faktu “sine ira et studio“, není náprava poměrů, spočívající v eliminaci hlavní příčiny zkaženosti, možná.
0/0
15.6.2013 14:40
Foto

Janh

Vsadím se, že přijde další
Vsadím se, že přijde další "očista", vyberou pana "čistého" a spousta lidí na to opět skočí - a jede se dál, jen bez Nečase.Však se už největší novinářské prostitutky snaží - v Respektu je málem oslavný komentář na Nečase a vládu, Reflex via Pečinka a Šrámek vyrazil do boje (policejní stát! Puč!), o Parlamentních listech a úchylném AB Bartošovi nemluvě ("Místo domácích "kmotrů", kteří jsou neuvěřitelným způsobem démonizováni (ač je jejich role často z hlediska zájmů republiky spíše pozitivní), nám od nynějška budou vládnout pánové v kuklách").A profesor? Nebude se snažit přispěchat jako "zachránce" "pravice"? Mesiáš, který sestoupí z Hanspaulky? A opět - kolik lidí nadšeně kvíkne?Jakkoli jsou současné události pozitivní, další vývoj je zatížen řadou hrozeb. Kdo nastoupí na uvolněné místo? Babiš? Klaus? Okamura? Opět ti samí? Nebo ještě někdo horší? Bude také zajímavé sledovat toky peněz k politice a předvolební kampani. Snad se je nedozvíme až po volbách.
0/0
15.6.2013 14:01
Foto

Ctenarcp

Názory nemění jen idiot.
Na záběrech kamer z PSP se nalevo od řečnického pultíku často vyskytuje idiot, který názory mění trapně, pokud zrovna nespí. Nedávno vykládal něco o komárech. O pár měsíců dříve schvaloval amnestii.  Je to ale prý charakter. Spousta idiotů ho volí právě s odkazem na morálku. Kalousek to už vše nějak zařídí. Než si pro něho přijdou jinačí sekáči.
0/0
15.6.2013 13:09
Foto

Matyas

ODS
Prosím hajte a držte Nečase co nejdéle, ukazujte lidem svou aroganci a nepochopení reality. Prosííííím. Ať skončíte v propadlišti dějin i s profesorem.
0/0
15.6.2013 11:08