Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

Č. Budějovice - Třinec 5:3

Branky a nahrávky: 18. Vak (Veselý, Poživil), 22. Micka (Mertl, Poživil), 33. Micka (Melichar), 49. Šimánek (Snopek, Melichar), 54. Veselý (Gulaš, Vak) - 40. Hrabal (Kohn), 41. Zíb (Pospíšil, D. Květoň), 56. Tomas (Seman, Martynek). Rozhodčí: Kubeš, Pešina -Blümel, Barvíř. Vyloučení: 8:7, navíc Bonk, Peterek oba 10 min., D. Květoň (všichni Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4505. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:2.

Kladno - Plzeň 5:1

Branky a nahrávky: 5. Kameš (Kuchler), 14. Eberle (Kameš, Stieler), 23. Bělohlav (Kalla, Frolík), 53. Bělohlav (Frolík, Patera), 59. Stieler (Eberle) - 48. Adamský (Hanzlík, Jan Kovář). Rozhodčí: Husička, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2619. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:1.

Mladá Boleslav - Zlín 2:4

Branky a nahrávka: 46. Macho (Lehikoinen, Fabuš), 56. Vrbata (Pabiška) - 10. Kubiš, 12. Köhler (Hamrlík), 26. Vlach (Kubiš), 37. Leška (Hamrlík, Balaštík). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Kis, Prchal. Vyloučení: 8:10, navíc Duben, Žabka (oba M. Boleslav) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3730. Třetiny: 0:2, 0:2, 2:0.

Vítkovice - Liberec 6:5p

Branky a nahrávky: 4. Štefanka (Burger, Krenželok), 19. Štefanka (Krenželok), 26. Klimek (Kvapil), 36. Burger (Kuboš, Stehlík), 38. Kuboš (Burger, Stehlík), 64. Kuboš (Ujčík) -37. Nedvěd (Vantuch), 43. Ondřej (Plodek), 47. Malkamäki (Bartovič), 53. Víšek, 59. Rýgl (Jareš, Bartovič). Rozhodčí: Hradil, Šír -Čech, Poruba. Vyloučení: 6:9. Využití: 5:1. Diváci: 3016. Třetiny: 2:0, 3:1, 0:4 - 1:0.

14. HC Kometa Brno 41 11 4 2 24 97:130 43

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

41. kolo Slavia - Karlovy Vary 3:1 Branky a nahrávky: 28. Vašíček (Holec, Sklenář), 48. Havel (Červenka, T. Svoboda), 54. Červenka (Kůrka, Sklenář) - 53. Melenovský (Skladaný, Němec). Rozhodčí: Polák, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8, navíc Havel 10 min a 5 min. a do konce utkání - Skuhravý, Němec oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4681. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1. Brno - Litvínov 3:2 Branky a nahrávky: 14. Ovčačík (Dopita, R. Dlouhý), 38. Dopita (R. Dlouhý). 49. Huml (Brabenec) - 40. Jenáček (Lukeš, V. Hübl), 46. Švarný (Jánský). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:9, navíc Reichel, Kroupa oba 10 min., Pilař (všichni Litvínov) 5 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7200. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Pardubice - Sparta 3:2 Branky a nahrávky: 8. Nakládal (Starý, Koukal), 9. Kousal, 51. Koukal (Starý, Kolář I) -6. Kratěna (D. Výborný), 26. Gulaši (Látal). Rozhodčí: Jebavý, Souček - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 9684. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0.

UDÁLOSTI KOLA Slavii pomohla další posila. Deset zápasů čekala na výhru za tři body. Ale dočkala se až proti Karlovým Varům. Slavia naplno bodovala poprvé od 4. prosince. Pražané představili po Američanovi Noahu Clarkeovi svou další zámořskou posilu - Darcyho Campbella, kanadského zadáka z finského TSP Turku. Kladno nadělilo lídrovi z Plzně. Překvapivý výsledek se zrodil na ledě Kladna. Třináctý tým tabulky porazil vedoucí Plzeň 5:1 a před poslední Kometou Brno si tak stále udržuje tříbodový odstup. Plzeň i nadále postrádala Martina Straku.