Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

52. kolo

Plzeň - Sparta 1:3

Branky a nahrávky: 25. Modrý (Adamský, Vampola) - 37. Podlešák (Ton), 50. Vykoukal (Látal, Vydarený), 60. Broš (Hromas, Vydarený). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8479 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2.

Plzeň: Pöpperle - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O´Brien, Jeřábek - Scofield, Jan Kovář, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Bomersback, Vostřák (43. M. Heřman), Tvrdík - Stránský, I. Padělek, Dvořák. Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený, Cunik -Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Podlešák - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Hromas.

Kladno - Litvínov 7:1

Branky a nahrávky: 11. Kalla (Valský, Procházka), 15. Diviš (Patera, Kaberle), 30. Patera (Horna, J. Dlouhý), 34. Valský (Kalla, Bílek), 44. Kalla (Diviš, Eberle), 52. Kalla (Bílek), 59. Frolík (Stieler) - 30. V. Hübl (Pilař). Rozhodčí: Hradil, Husička - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2071. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:0.

Pardubice - Třinec 6:1

Branky a nahrávky: 19. Zohorna (Pineault), 26. P. Sýkora (Pivko, Píša), 30. Somík (Cetkovský), 46. Kočí (Kolář II, Píša), 50. Starý, 59. Cetkovský (Somík, Pineault) -45. Malec (Polanský, Pospíšil). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:6, navíc Platil (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8204. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1

Mladá Boleslav - Slavia 1:2

Branky a nahrávky: 19. Fabuš (Lehikoinen, Macho) - 6. Sloboda (Kůrka, Červenka), 26. Růžička (Havel). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2450. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0.

Vítkovice- Zlín 1:2

Branky a nahrávky: 55. Štefanka (Krenželok) - 28. Rachůnek (Linhart, J. Ondráček), 52. Kubiš (Sivák, Balán). Rozhodčí: Souček, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 3828. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.

Brno - Karlovy Vary 1:2

Branky a nahrávky: 18. Erat (Dopita) - 12. Kumstát (Skuhravý), 14. Čutta (Hřebejk).

Rozhodčí: Šír, Šindler - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 1:2, 0:0, 0:0.

Č. Budějovice - Liberec 3:4p

Branky a nahrávky: 21. Mikeska (Pletka), 22. Ptáček (Pletka, Gřegořek), 35. L. Květoň (Gřegořek, Kuchejda) - 19. Nedorost (Klimenta), 31. Podkonický (Nedvěd, Hunkes), 58.

Nedvěd (Nedorost, Klimenta), 62. Plodek (Derner, Klimenta). Rozhodčí: Homola, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Sailer (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4743. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:1 - 0:1.

14. HC Geus Okna Kladno 52 15 4 5 28 133:157 58

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Kladno povstalo. Kladenské mužstvo před závěrečným utkáním základní části ocenilo Radka Bělohlava, na kterého čekal 900. zápas v nejvyšší soutěži. Poté, snad na jeho počest, nasázel poslední tým tabulky Litvínovu sedm branek.

Plzeňská radost i zklamání. Plzeňský tým, nejúspěšnější soubor základní části, převzal před zápasem se Spartou Prezidentský pohár za první příčku. Tím ale radost domácích skončila, protože Sparta je nachytala na švestkách a připravila jim porážku.