Neděle 11. června 2023, svátek má Bruno
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Vzkříšení metody PPP se nekoná, dálnici do Budějovic chce stavět stát

Ministr dopravy Stanjura stopnul přípravu PPP projektu na části dálnice D3. Od roku 2003 při ní stát utopil již nejméně 120 milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Klondyke
Vznik PPP systému je odozvou na zrútenie sa systému volného trhu a súťaže v období,kedy dochádza v politickom systéme demokracie k zmene jeho podstaty fungovania politických strán na s.r.o. a teda potrebe nájdenia výnosu zo spravovania štátu ( vlastne nespravovania štátu , ale jeho nazvime to jasne defraudovania politikmi ) a tým vzniku prostituovania politických elít. Klasické poučky o štáte v jeho definovaní a jeho úlohe podľa Smitha a Keynesa a aby sme chápali aj dnes úspešne zatajovanú druhú časť ich učenia " o všeobecnom bohatstve a prospechu národov " je predstavované ako jedine správne. Ale EU a liberalizovaný a globalizovaný svet euroatlantického základu sa hlboko mýli a výsledkom je pomalá degradácia tejto spoločnosti spolu s nutne prijímanou anexiou EU východnými "žltými" bratmi. Je to cesta do pekla. Jedinou možnosťou je opakovanie "pražskej defenestrácie".Ani CH sa nevyhlo problémom s PPP a je mnoho príkladov ako tento systém na svete vôbec nefunguje.Z podstaty fungovania štátu je tento zodpovedný za niektoré základné veci, ale dnes je úlohou sa ich zbaviť. Je tu analógia so zdravotníctvom alebo dopravou.Všetky vysoko výnosné činnosti boli sprivatizované ( biochémia, dialýza,... ) a ostatok na tu máš štát. Zo Šluknovska obmedzíme dopravu lebo tam nie sú výnosy, ale nikdy ani nebudú,keď tú dopravu obmedzím a ako budem vykonávať správu štátu, keď tam podľa ekonómov nie je výnos. Je to základ na delenie a rozpad územia. Všetci rozumní vládcovia sa o svoje územie starali. Jeho výsost Kníže nemusím , ale jeho výrok - že majetok nie je môj , ale je mi na Zemi len zverený ( historici vedia koho je to citát ) má základnú pravdu fungovania systému a z neho vychádzali aj otciovia ekonómie hore uvedený ( bože hrubka hanba!!!, to je preto , že nepíšem atramentovým perom , ale do pc , správne je v mn. čísle mäkké (í) ) , včítane posledných Stiglitza a Krugmana. Tu sa presne hodí pre dnešok ostrovy negativní deviace - politické strany.S úctou vo velikánov Václava a Karla ( tých z histórie )a pre zábavu link http://www.youtube.com/watch?v=3X4hwQzTTL4http://www.youtube.com/watch?v=d0nERTFo-Skalebo do plaču?
0/0
15.3.2013 7:05
Foto

J.Vana

Smutné ale bohužel typické
Švýcarům se třetí cesta bezpochyby daří, ale u nás skoro vždy vede do průseru. PPP snižuje možnosti  pro korupci. Musí být ale zkombinované s tím, že po ukončení včas a za dodrženou cenu a kvalitu převezme DALŠÍ strategický investor a provozovatel, který je odlišný od těch, kteří stavěli.   
0/0
13.3.2013 15:16
Foto

S90t96a17n47i54s59l66a86v 96S82r88b85a 4465464758284

PPP jako forma neměla nikdy ani vzniknout, je to holý nesmysl
Motivací pro PPP je nelogický paradox: spojení soukromého know how s veřejnými prostředky. Ale jaké know how lze dohledat, když v této zemi, ale ani v Evropě neexistuje firma, která by měla zkušenosti s provozem dálnic, s provozem věznic, ale ani s provozem velkých nemocnic? Výsledkem PPP je vesměs to, že vítěz teprve získává, nikoli disponuje potřebným know how. Za peníze daňových poplatníků.
0/0
13.3.2013 12:33
Foto

Tomz

celé PPP (public-private plunder)
je jedno velké "odklánění"."Asociace pro rozvoj infrastruktury poukazuje na to, že kromě Švýcarska jsme poslední zemí v západní a střední Evropě, která nedokázala postavit a spravovat jediný dálniční úsek formou PPP."Možná není špatně, že jsme jednou ve skupině se Švýcary :-)
0/0
13.3.2013 12:20
Foto

P96a30v74e18l 28M10i46c18h16a24l 9803445343

Změna na Hradě
je ovšem jen dovršení či pokračování změn četných a rozmanitých. Směr je zřejmý, lid bude platit a nebude jezdit, jak si to zvolil 1945, 1948, 1968, 1989. Jak se staví dálnice lze zjistit i pěšky, sousedům - kde chtějí, se to daří. Podobně lze v civilizovaném světě mít - a není to rozvojová země - telefon s neomezenými hovory, neomezenými sms a gigabajtem , přepočtem za 4 stovky (první dva měsíce za pajdu), ne víc, a možná konkurence se pochlapí a půjde se ještě níž. Ale lid si zvolil, i předváděčky, má, co si zaslouží a co se do něj vejde. Koupil jsem české auto, nadávám si, měl jsem nasekat dluhy a koupit japonské, co umí předjíždět příkopem a zase se příkopem na cestu vracet. Již dnes by se mi vyplatilo, ale nalítl jsem lhářům, že v česku budou silnice a udržované cesty. Nebudou, vrchnost samozvaná má hummer-y nebo vrtulník. Sleduji případ, kdy osoba narozená v česku, obdařená občankou již v 15 letech, čekala  vloni na rodný list 7 (slovy sedm) měsíců o návazném trvalém bydlišti a souvisejících procedurách  ani nemluvě. Toto všechno, bez tisíců kilometrů po vlasti, bez naslouchání nářků na nemoc matrikářek, na ztracené doručenky, dilemata pošty...v zmíněné civilizované zemi 2 (slovy dvě) hodiny i s pasem!! Žádám tedy Hrad o povolení přiměřené korupce, v Ammánu,což je nestabilní teritorium  lze pas jedné jejich  sousední země koupit i s průvodcem, pokud někdo nechce cestovat s pašeráky. Pokud mi Hrad nesvolí, měl bych měnit občanství.
0/0
11.3.2013 20:29
Foto

I30s44a20a43c 81N64e95w58t56o88n 8396859267747

náklady by byly údajně řádově
náklady by byly údajně řádově o několik procent nižší "" "." "Paní Menzelová, prozradím Vám sladké tajemství - řád je jedna nula na konci čísla (před desetinou čárkou). Takže pokud by měly náklady být "řádově nižší" musely by být nižší alespoň o 10 % , nikoliv "o několik procent". Učivo sedmé třídy základní školy...  
0/0
11.3.2013 19:24
Foto

Josef Novak

Základní problém PPP projektů
Základní problém PPP projektů je, že se z nich dá těžko odklánět......
0/0
11.3.2013 8:57
Foto

Roman Sláma

Naše peníze...
Poslední věta (s citací) nám křišťálově jasně ukazuje jak nám naše politická reprezentace vládne, jak zachází s našimi penězi a potažmo i s naší pověstí. Absolutně nepochybuji, že citovaná věta z vlády je autentická. Stejně tak vím, že podobný styl jednání mezi našimi politiky je více než běžný. A přesně takhle pohlíží i na nás, na voliče - "ať si breptaj´ jak chtěj´, my si budem dělat co budeme chtít a voni stejně někoho zvolej´..." Koho si zvolíme je prakticky jedno, protože ono nakonec i v opzici je poměrně pohodlíčko a když bude nejhůř tak převlíknout kabát je u nás přece běžné. Nebo si uplácají nějakou opoziční smlouvu. A volit nové strany jejichž členové si teprve potřebují nahrabat je stěží lepší.Jedinou cestou je buď radikální změna volebního systému (ad Janeček), anebo klacek do každé ruky...
0/0
11.3.2013 7:13