Washington uťal černou sérii

Jeden z adeptů na zisk Stanley Cupu v NHL už devátou porážku nepřipustil * K výhře pomohl i Neuvirth

OTTAWA/PRAHA Hokejisté Washingtonu oslavují nového hrdinu. Hvězdný tým kolem Alexandrů Ovečkina a Sjomina či Niklase Bäckströma zachránil od ještě větší ostudy neznámý útočník Mathieu Perreault, který se dvěma trefami postaral o vítězství Capitals 3:2 v Ottawě.

„Cítili jsme se, jako bychom vyhráli Stanley Cup,“ přiznal Perreault. Tohle vítězství bylo totiž pro Washington nesmírně důležité. Jeden z největších favoritů celé NHL totiž zabředl do černé série – osmkrát v řadě prohrál.

„Potřebovali jsme zvítězit jako sůl, abychom si trošku zvedli sebevědomí,“ líčil Perreault, který si připsal i vítězný gól. Capitals však ani v Ottawě nezačali dobře. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí.

Český gólman Michal Neuvirth, který překvapivě dostal přednost před Semjonem Varlamovem, totiž z devíti střel propustil za svá záda pokusy Ryana Shannona a Chrise Kellyho.

Fleischmann po odchodu z Capitals září a je hvězdou „V kabině jsme tedy dali hlavy dohromady a řekli si: Dobře, pánové, teď půjdeme na led a odehrajeme naši nejlepší třetinu v sezoně. Myslím, že se nám to podařilo,“ usmíval se Perreault.

Sám se prosadil hned po 34 vteřinách druhé části. Za dalších 46 vteřin Eric Fehr vyrovnal na 2:2 a na konci 27. minuty dokonal obrat Perreault trefou v přesilové hře při vyloučení českého útočníka Milana Michálka.

„Do zápasu jsme vkročili skvěle, ale měli jsme špatný start druhé třetiny,“ kroutil hlavou ottawský forvard Jason Spezza. „Vedli jsme, takže překousnout takovouhle porážku bude těžké.“ To Ovečkin, kterému sezona zatím moc nevychází, zářil štěstím. „Je dobře, že jsme se dokázali do zápasu vrátit. Bylo to pěkně těžké utkání, o to cennější jsou dva body, které jsme získali,“ pravil kapitán Washingtonu, který aspoň jednou asistoval.

„Je to velká úleva. Kluci blokovali střely, protože jsme potřebovali vyhrát,“ oddechl si i Neuvirth, který ve druhé a třetí třetině zastavil všech 17 střel.

„Je skvělé vidět po tak dlouhé době zase rozzářené obličeje hráčů. Na druhou stranu je to jenom jedna výhra z devíti zápasů, musíme rychle přidat další. Ale konečně jsme se snad chytili,“ věřil trenér Bruce Boudreau.

Před začátkem série porážek Capitals kralovali NHL. Nyní jsou až na šestém místě. Zajímavostí je, že prohry přišly poté, co Washington vyměnil českého útočníka Tomáše Fleischmanna do Colorada za kanadského beka Scotta Hannana.

„Defenzivního beka, jako je Hannan, jsme hledali několik let,“ zářil po výměně generální manažer George McPhee. Zatímco Hannan si během devíti zápasů připsal jen devět záporných bodů, Fleischmann v dresu Avalanche září.

Včera jej dokonce NHL jmenovala druhou hvězdou uplynulého týdne. Nasbíral totiž sedm bodů za čtyři góly a tři asistence. Exceloval především v Chicagu, kde nastřílel svůj první hattrick v NHL.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...