9. listopadu 2009 11:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za vraždu milenky a pobodání muže dostal Rumun výjimečný trest

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pouta (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pouta (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Za vraždu ženy a pokus o vraždu muže udělil středočeský krajský soud Rumunovi Constantinu Cretuovi výjimečný sedmnáctiletý trest. Zároveň ho na neurčito vyhostil z České republiky.

Muž podle obžaloby na své oběti zaútočil kuchyňským nožem letos v květnu v kladenské ubytovně. K činu se v přípravném řízení doznal.

Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat k pražskému vrchnímu soudu. Muži hrozilo i doživotí.

Tragická událost se údajně stala 17. května po poledni v pokoji kladenské ubytovny. Cretu tehdy podle žalobce pobodal jednadvacetiletou ženu kuchyňským nožem do hrudi a břicha. Žena na následky zranění zemřela.

Následně prý zaútočil i na osmadvacetiletého muže, kterého třikrát bodl do hrudníku. Tato zranění však nebyla smrtelná.

Šestadvacetiletý Cretu v přípravném řízení řekl, že s ženou přicestoval z Rumunska do Česka za prací asi týden před událostí. Měli prý spolu více než roční poměr. V den incidentu našel Cretu podle svých slov ženu a muže na ubytovně, kde všichni bydleli. Byli prý v posteli, kde se objímali a líbali. Cretu proto vzal ze skříně nůž a postupně na ně zaútočil. Muži se podařilo po několika bodnutích utéct.

Cretu v přípravném řízení také uvedl, že v roce 2003 byl v Rumunsku odsouzen za znásilnění na šest let do vězení. Podle některých svědků zavražděnou ženu již dříve několikrát napadl.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz