22. července 2008 Lidovky.cz > Zprávy > Redakce

Začíná nový kurz: Video snadno a dobře!

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Naučte se točit video! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naučte se točit video! | foto: Lidovky.cz

Lidové noviny připravily unikátní kurz s názvem Video snadno a dobře! Volně tak navazují na kurzy digitální fotografie, jež se setkaly u čtenářů s velkým ohlasem. I tentokrát kurz obsahuje pořadač a karty s jednotlivými lekcemi.

V Lidových novinách právě odstartoval první projekt svého druhu v České republice. Jedná se o kurz práce s videokamerou s názvem Video snadno a dobře!

Naučte se

» Jak nátáčet domácí video, videoklip, reportáž, dokument, hraný a animovaný film.

» Jak video stříhat, archivovat, prezentovat

» Rozumět filmařské technice a tvůrčím postupům

Čtenáři se mimo jiné naučí, jak zacházet s videokamerou, natáčet domácí video, ale i dokument nebo animovaný či hraný film. Dále jak video stříhat, archivovat a prezentovat a v neposlední řadě, jak porozumět filmařské technice a tvůrčím postupům. „Kurz je určen nejen pro úplné amatéry, ale i pro pokročilé videotvůrce a filmaře,“ říká zástupce šéfredaktora Lidových novin Petr Zavadil.

Jako už tradičně, najdou čtenáři první den kurzu pořadač a zároveň první vkládací kartu s lekcí. To vše na kvalitním křídovém papíře. Po nasbírání všech 24 lekcí tak získají praktickou příručku. Uživatelsky příjemný formát ji umožňuje brát kamkoliv s sebou a kdykoliv se tak ke kurzu vracet a hledat v něm nová poučení.

Co budete ke kurzu potřebovat?
Samozřejmě videokameru, ale vše ostatní získáte ZDARMA v Lidových novinách. Stačí tedy kupovat LN každý den, případně si můžete Lidové noviny předplatit a nemusíte se obávat, zda seženete všechny výtisky a karty - budete je mít každý den ve své schránce.

Začít můžete kdykoliv!
Předplaťte si Lidové noviny min. na 2 měsíce a zajistíte si tak kompletní kurz. Objednávejte zde.

Ať už se zapojíte kdykoliv, nepřijdete o žádnou součást kurzu. Zašleme Vám zdarmapořadač na karty a dále pak všechny chybějící karty, a to zpětně od začátku kurzu, až do dne zahájení doručování LN. Rovněž budete mít jako předplatitel LN k dipozici všechny lekce ke stažení v elektronické podobě. Data ke stažení naleznete zde.

Karty k videokurzu

Autor tohoto projektu Milan Lajdar vystudoval pedagogickou fakultu a dokumentární tvorbu na FAMU. Dnes pracuje jako novinář, kameraman a režisér. Je autorem řady článků a knih. Předmět Videotvorba vyučuje na Střední škole aplikované kybernetiky v Hradci Králové.

Pořadač k videokurzu

Najdete na Lidovky.cz