Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Začíná soud v kauze Opencard: Kde jsou velké ryby?

Je to proklaté dědictví, na něž zatím dojíždějí všichni, jen ne ti, kteří průšvihový projekt před sedmi lety „porodili“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Zlý Kukuč

Nechápu, jak někdo může pochybovat o vlivu
parazitních ekonomickcých struktur kolem magistrátu Prahy na bezpečnostní složky. Nechápu nečinnost GIBS (respektive bohužel chápu) , nechápu konec konců nečinnost vlastní.  Daří se mi velmi dobře, vím to, ale přesto ona pachuť z odporných monád, které se točí kolem státních peněz je stále silnější a já nevím proč. Asi už je čas s tou pachutí něco dělat. Je už větší než z Jakeše, jenomže  tam jsem bezpečně věděl, co mám dělat.Bohužel pořád nevím, kam napřít energii aby to mělo nějaký efekt.Ach jo. Poraďte.
0/0
19.5.2013 12:17
Foto

Janh

Mám naprosto totožný problém.
Mám naprosto totožný problém. Uvažuji o vystěhování, jen je to trochu složitější, než když mi bylo 19 a odjel jsem studovat VŠ do zahraničí. Bohužel jsem se vrátil v roce 2005, domnívajíce se, že divoká 90. léta jsou pryč.
0/0
19.5.2013 17:10
Foto

K35a89r19e10l 88V58y84š36a59t86a

Problém je v tom,
že valná část diskutérů sice mají dojem že by bylo něco třeba dělat, ale radši "stáhnou ocas" a vystěhují se.
0/0
19.5.2013 19:34
Foto

Janh

Nekradu, nepodvádím, chodím k
Nekradu, nepodvádím, chodím k volbám, a to všech úrovní. Kvůli mé (snad brzy bývalé) práci se ale angažovat nemohu. A upřímně, mělo by to, jako osamocený akt, ještě smysl? Na jednu stranu apatie lidí, na druhou přetlak různých protikorupčních aktivit, spolků, o "spasitelích" ani nemluvím (právě ti mě děsí neméně...) Lidé zcela nekompetetní, nebo naopak schopní všeho okupující vedoucí posty.Ať se podívám vpravo, vlevo, do středu, zmar, zmar, zmar. Jako vůbec nejhorší zvěrstvo považuji klesající úroveň vzdělání a vzdělávání na všech úrovních, počínaje učňovskými obory, VŠ konče. Koncepce žádná. Zaplevelení různými pochybnými školami s naprosto nepochopitelnými obory (mezioborová studia...)  Ze škol vycházejí úplní tupci. Další si titul rovnou koupí. (a propos, nepůsobím ve školství)Proč bych neměl mít právo jít pryč?A co děláte konkrétně Vy, aby se poměry zlepšily? 
0/0
19.5.2013 19:58
Foto

Martin Cabejšek

Emigrovat? A kde jsou vlastně na Čechy zvědaví?
Slýchám mnoho lidí mluvit o emigraci. Zdá se jim to jako snadné řešení svojí nespokojenosti. Bohužel si nepokládají zásadní otázku.      Ať už by Češi emigrovali kamkoliv, lidé v nové zemi se jich budou ptát. A proč jsi opustil svoji zemi? A co jsi udělal proto abys ji opustit nemusel?      Že v tvé zemi organizovaný zločin ovládl veškerou státní správu, soudy a hlavní politické strany? I v tvojí nové zemi jsou skupiny organizovaného zločinu snažící se o totéž, jak se jim budeš schopen postavit, když ses jim nepostavil v zemi, která tě zrodila? A pokud uspějí, opět svěsíš ocas, a pak zase potáhneš někam dál? Budeš pro svou novou zemi posilou nebo jejím oslabením? Pokud si člověk zvolí osud štvance v době kdy vojna není ještě prohraná, a situace bezvýchodná pak možná utíká jen před vlastní zbabělostí a leností s věcmi něco dělat. Takový člověk nebude šťasten nikde na světě, protože neutíká před mafií, jak mu velí pud sebezáchovy, ale sám před sebou a před povely vlastního svědomí, které ho nabádá k odporu vůči zlému.      Slušný člověk se neptá co dělají pro dobrou věc ostatní. Ptá se co může udělat on sám.      Pro začátek je určitě dobré udělat si ve věcích jasno. A to tím podívat se kdo a proč zadává inzerci v různých mediích, a proč určitá media sledují tu či onu linii a jiné věci vynechávají. Vidím na české pozici inzerci Czech trade. Hm. Ta patří pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Že by si snad náš nový kocourek Kuba vytvářel předvolební finanční polštář, takřka v Rathovském duchu? Zajímavou souhrou náhod je inzerce RWE na předražený plyn a několik "chápavých" článků o situaci v plynovém byznysu.      Chcete li něco dělat, je třeba vidět kdo se vás snaží manipulovat a jak. Je lehké podlehnout vlivu mediální mafie a nesmyslům, které často za úplatky z ukradených peněz šíří různí Kmentíci. Jen si to vezměnte. Jestliže byl Mrázek Kmotr a šéf české mafie, jaktože teprve po jeho smrti ovládla mafie úplně vše. A kam, že se to chodí ožrat Milouš Zeman, než se zajde podívat na Svatováclavskou korunu v pro čechy ponižujícím stylu Reynharda Heydricha?
0/0
20.5.2013 17:48
Foto

Kortez

Krásně napsáno pane Cabejšek.
Krásně napsáno pane Cabejšek. Já jsem emigroval a při čtení Vašeho komentáře jsem si uvědomil mou zbabělou množinku důvodů, proč jsem odešel, i když mým primárním byl ekonomický motiv. Frustrace z bezmocnosti a nechuť (lenost) bojovat s větrnými mlýny, byly pro mne jistě podpůrnými činiteli. Ale možná, a to také možná následkem Vašeho komentáře,  se vrátím.
0/0
27.5.2013 6:22
Foto

Martin Cabejšek

Děkuji za odpověď.
   Těším se, že se brzy potkáme. Jen doufám, že to bude díky Vaší reemigraci do Česka, než mojí emigrací do Vaší nove vlasti. Obecně kvůli emigraci nikoho neodsuzuji, ale uvědomuji si, že s každým civilizovaným a slušným člověkem, který opustí Česko, se tato země stává o něco méně civilizovanou a slušnou. Kam to povede myslím nejlépe ilustruje naše historie od roku 1945, kdy nás porobili nepřátelští Rusové a zlikvidovali všechny slušné lidi, na které Hitler zapomněl.
0/0
28.5.2013 13:44
Foto

Zlý Kukuč

Mýlíte se, ocas jsem nikdy nestahoval ani před 1989
jenom dnes už vím, že nic nevím. I v  mém životě přesáhla míra mé aktivity míru mého poznání a nerad bych to opakoval. Podporoval jsem po listopadu pěkná svinstva v domnění, že činím dobro.Prozření přišlo záhy s privatizací, kdy jsem pochopil, že se drobí vrabcům z balkonu, zatímco pytle kukuřice se nosí zadním východem, to vše kvůli psychické poruše jedné významné politické osobnosti  a slabosti té druhé významné. Situaci mistrně využily různé krysy a já jen bezmocně koukal. Tam někde je položený základní kámen dnešního stavu.On ten problém je totiž tentokrát ne malý český, ale celosvětový a velký. Tržní ekonomika potřebuje prostor pro expanzi - nové trhy, bohatnoucí kupní sílu a nové zdroje. A ten prostor protě dochází.Evropa si stále myslí, že řeší nějkou krizi, ale vězte, že ten pravý rokenrol nás terpve čeká a že bude dlouhý....pro Evropu už ovšem konečný.   
0/0
20.5.2013 7:24