Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Záhrobská se před MS probudila

ZWIESEL Mistrovství světa se blíží a česká lyžařka Šárka Záhrobská se dostává pomalu do formy. Při posledním slalomu Světového poháru před šampionátem v Ga-Pa obsadila na náročné trati Velkého Javoru páté místo a o dvě pozice si tak vylepšila letošní maximum z úvodního slalomu sezony ve finském Levi.

Už páté vítězství ze sedmi slalomů v sezoně má po dnešku na kontě Rakušanka Marlies Schildová, která o 68 setin porazila v letošní sezoně skvěle jezdící slovenskou slalomářku Veroniku Zuzulovou. Třetí místo obsadila Finka Tanja Poutiainenová, která už ztratila 1,78 sekundy.

Záhrobská byla pomalejší než vítězka o 2,63 vteřiny, což dokazuje náročnost trati. Od stupňů vítězů ji dělila téměř vteřina. Ve druhém kole nebylo klasifikováno hned jedenáct lyžařek.

Česká slalomářka byla po prvním kole, které poprvé postavil její nový kouč Pavel Šťastný, osmá o 1,77 sekundy za vedoucí Marií Pietiläovou-Holmnerovou ze Švédska. Ta však druhou část pokazila a propadla se na osmou příčku.

„Nevypadalo to tak, ale byl to čistý led. Ale dobře to postavil. Často se slalomy staví rovně dolů, ale vršek trati, kde jsem i já udělala několik chyb, byl hodně zatočený,“ řekla Záhrobská v polovině závodu ve Zwieselu, kam ji doprovodila i početná skupina českých fanoušků. S koučem trať trochu probírala.

„Vzdálenosti, změny rytmu, ale nijak zvlášť jsme se o tom nebavili,“ dodala.

Druhá česká lyžařka na startu, devatenáctiletá Martina Dubovská, vyjela na trať jako předposlední a první kolo nedokončila. Dopadla tedy stejně jako ve čtvrtek na mistrovství světa juniorů v Crans Montaně.