23. září 2015 9:53, aktualizováno  10:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena se přiznala k vraždě tří novorozeňat. Nechtěla ztratit partnera

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Žena se přiznala k vraždám tří svých novorozených dětí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena se přiznala k vraždám tří svých novorozených dětí. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

BRNO Pětadvacetiletá žena z Dolních Dunajovic na Břeclavsku se v ve středu zahájeném procesu u Krajského soudu v Brně přiznala k vraždám svých tří dětí-novorozeňat. Usmrtila je podle svých slov kvůli strachu ze ztráty svého partnera, který děti nechtěl. Pár byl závislý na drogách.

Ostatky dětí našli letos v únoru v rodinném domě v Dolních Dunajovicích policisté, a to krátce po posledním z porodů. Za trojnásobnou vraždu ženě hrozí až doživotní pobyt za mřížemi.

Žena měla manžela a dvě děti, přičemž jejich okolí je popisovalo jako harmonickou rodinu. Pak si ale našla nového partnera a přestěhovala se k němu. Ten jí sdělil, že děti mít nechce. Chtěla mu prý vyhovět, proto svá těhotenství tajila. Odůvodňovala jej zdravotními problémy - zavodněním těla.

Děti podle svých slov usmrtila a jejich ostatky ukryla v domě. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala. Vím, že jsou babyboxy, jednala jsem ve stresu,“ řekla dnes obžalovaná soudu.

Děti uškrtila i udusila

První dítě porodila v domě přítele, v němž se podle policie vyráběly drogy-pervitin, na podzim 2012. Na svět přivedla holčičku. Soudu ve středu obžalovaná řekla, že ji uškrtila košilkou, zabalila do deky, tu dala do batohu, který uložila na půdě domu.

O rok později porodila obžalovaná chlapečka. Uškrtila jej podle svých slov tkaničkou od bot. Ostatky zabalila do prostěradla, dala do batohu a opět odložila na půdě.

Třetí dítě porodila letos v únoru. Narodil se chlapeček, kterého udusila v pytli od granulí pro psy. „Je mi to líto, nechápu to, zazmatkovala jsem,“ řekla obžalovaná. Po porodu měla zdravotní problémy, přítel jí přivolal lékaře ze záchranné služby. Ten na místě zjistil, že žena rodila. Nenašel dítě, přivolal policii. Ta následně našla v domě ostatky novorozeňat.

ČTK
  • 1Diskuse