28. září 2011 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ženy ukradly ve zlatnictví šperky za milion

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Romka se zmocňuje celého plata s drahými náramky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romka se zmocňuje celého plata s drahými náramky. | foto: YouTubeReprofoto

LEICESTER UVNITŘ VIDEO. Šperky v hodnotě zhruba 1,5 milionu korun se podařilo ukrást skupince tří Romek ze zlatnictví v anglickém Leicesteru.

Celou krádež natočila bezpečnostní kamera umístěná nad prodejním pultem. Díky záznamu se zlodějky později podařilo dopadnout, píše britský server DailyMail.co.uk.

Ženy si od prodavačky nechaly ukazovat nejrůznější šperky, zatímco se jedna z nich rozhlížela, co by se dalo z prodejny ukrást.

Když se prodavačka otočila, aby ženám podala zboží, kterého se dožadovaly, jedna z Romek se natáhla přes pult a ze skleněné vitríny vytáhla celé plato s náramky. Vedle stojící žena mezi tím přirozeným pohybem roztáhla šátek, který měla na hlavě, aby zlodějce umožnila lup nepozorovaně strčit do tajné kapsy v sukni.

Po chvilce se ženy s prodavačkou rozloučily a odešly ze zlatnictví Sunny Jewellers se šperky v přepočtu za 1,5 milionu korun. Venku na ně už čekali čtyři komplicové, se kterými ženy odjely ve vozech BMW.


Policii se podařilo identifikovat a zadržet dvě z trojice zlodějek. Matka čtyř dětí Saina Sava (38) a Sedra Niculescu (28) z Lutonu byly za krádež odsouzeny na šestnáct měsíců. Žádný z odcizených šperků ženy nevrátily. 

spaŠárka Pálková
Najdete na Lidovky.cz