12. listopadu 2010 16:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zhruba dvanáctiletý chlapec v Praze surově napadl a okradl vozíčkáře

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Muž na vozíčku - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž na vozíčku - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Nad surovým chováním asi dvanáctiletého chlapce zůstává rozum stát. Ve středu totiž po devatenácté hodině v Praze 9 napadl a nakonec i okradl vozíčkáře.

Chlapec napadl třicetiletého muže v Praze 9 u protihlukové stěny ve směru k ulici Bryksova.

Nejdříve vozíčkáře shodil na zem, pak do něj začal kopat a nakonec mu ukradl příruční tašku s doklady, mobilním telefonem a asi 1 200 korun. Z místa pak utekl.

Kriminalisté nyní po pachateli pátrají. "Mělo by se jednat o chlapce ve věku kolem 12 let, štíhlé, přibližně 150 cm vysoké postavy, s krátkými černými vlasy a snědou pletí. Oblečen byl do tmavé zimní bundy s kapucí a na nohou měl bílé tenisky. Jakékoliv informace k tomuto pachateli přijmou policisté na lince 158," sdělila pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Rada zdravotně postižených chce tvrdší tresty
Podobný případ se stal v Praze v dubnu 2007. Neznámý pachatel tehdy v Praze 6 přepadl muže na invalidním vozíku a zmocnil se jeho peněženky. Na útěku se ještě pokusil okrást kolemjdoucí důchodkyni. Zabránili mu v tom však pracovníci pečovatelské služby, které okradený vozíčkář přivolal.

Letos v červenci zase brutálně napadl muž nevidomého člověka ve stanici metra B Národní třída. Slepec utrpěl zranění na hlavě a v  obličeji a byl v šoku. Policie údajného násilníka zadržela.

Čtěte více

Rada zdravotně postižených v reakci na podobné útoky opakovaně vyzvala politiky, aby se zasadili o zvýšení trestní sazby za agresivní útoky vůči lidem se zdravotním postižením.Michaela Kabátová

Autor

Michaela Kabátovámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz