Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Židovské osady stahují do mezinárodní izolace celý Izrael

V poslední době rapidně přibývá výzev k bojkotu Izraele i v západních demokraciích, píše Břetislav Tureček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jezkovyvoci

Čili prakticky je to okupace,
Čili prakticky je to okupace, bez ohledu na to, jestli to spadá do nějakých právních definic.A co se týká vámi navrhovaného nuceného přesídlení palestinské populace do Jordánska, tak to si dokážu představit leda tak ve vlhkých snech nějakého radikálního osadníka, než jako seriózně zvažovanou variantu. Aby se to provedlo, tak by izraelská armáda musela sáhnout k naprosto bezprecedentnímu násilí na civilní populaci a to ani nemluvím o destabilizaci Jordánka podle libanonského vzoru. A to všechno za dohledu mezinárodní komunity a hlavně USA.
0/0
7.2.2014 22:56
Foto

Naprosto bezprecedentní násilí ?
Myslíte třeba jako když Češi vyhnali přes dva milióny Němců, jejichž předkové tu žili už od 12.století? I vy brepto... (PS: Jordánsko je stát palestinských Arabů vytvořený stejně "uměle" jako Izrael - a jako třeba Československo - při dělení říše, která prohrála první světovou válku (Osmáni stejně jako Habsburci).Přeji hezké vlhké sny :)
0/0
8.2.2014 1:40
Foto

Martins

Prakticky to okupace NENÍ
Prakticky to okupace NENÍ, protože okupovat lze jen stát, nikoliv lidi. Když Rusové obsazovali Sibiř nebo Američané Západ, tak se také nejednalo o zahájení okupace domorodých sibiřských či indiánských území, i když se pod jejich vládu dostávali lidé, kteří pod touto vládou dosud nebyli a ve své většině o ni ani nijak nestáli. Obsazení a správa území, které není součástí existujícího státu, prostě NENÍ okupací.Jak už zmínil Monty, přesídlení palestinských Arabů ze západní části Palestiny / Země izraelské (ležící na západ od řeky Jordán) do východní části Palestiny / Země izraelské (ležící na východ od řeky Jordán) by nebylo rozsáhlejší, než vysídlení Němců z Československa, Slezska (anektovaného po WWII Polskem) či Východního Pruska (anektovaného po WWII SSSR, dnes součástí Ruska). V nedávné historii se stačí podívat na vysídlení Srbů z chorvatské Krajiny či Kosova, vysídlení Bosňáků (tj. Muslimů) ze srbské části Bosny a Hercegoviny, a tak dále a tak dále. Transfer obyvatel je běžným následkem toho, že nějaký národ prohraje (zpravidla útočnou) válku.
0/0
10.2.2014 8:17