Zlín dobyl v nájezdech led lídra z Litvínova

PRAHA Souboj vedoucího týmu hokejového extraligy s nejhorším mužstvem na soupeřových hřištích dopadl lépe pro hostující Zlín. Hokejisté Litvínova prohráli v 29. kole domácí soutěže s moravským soupeřem 2:3 po samostatných nájezdech, když v základní hrací době dokázali dotáhnout nepříznivý stav 0:2.

Litvínov přesto po prohře Vítkovic zůstává první, Zlín včera zaznamenal venku teprve třetí výhru z 15 zápasů od začátku sezony.

Zlín v Litvínově vedl už 2:0, jenže domácí brzy vrátila do hry branka Lukeše. Stejný hráč pak ve 45. minutě po šikovné teči vyrovnal, jenže nápor Severočechů brzy odezněl, a utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V základní sadě tří penalt proměnili své nájezdy Lukeš a na druhé straně Leška. Poté se na gól čekalo až do sedmé série, kdy dal Hamrlík, zatímco Branda neuspěl.

Ve druhém utkání se potvrdilo, že hokejistům Vítkovic to proti Karlovým Varům letos nejde, vicemistr totiž v Ostravě vyhrál 4:2. Domácí přitom vedli 2:0, ale v druhé polovině zápasu vypadli z rytmu, promarnili tři přesilovky pět na tři a soupeř skóre otočil.

Litvínov - Zlín 2:3sn Branky a nahrávky: 36. Lukeš (J. Černý, Šlégr), 45. Lukeš (Šlégr, Reichel) - 31. Köhler (Leška, Míka), 33. Balán (Andrašovský), rozhodující sam. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 4151. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:0 - 0:0.

Vítkovice - Karlovy Vary 2:4 Branka a nahrávky: 6. Krenželok (M. Barinka, Petrovický), 24. Jurečka (Kuboš, Štěpánek) - 27. Košťál (Dobroň, Kumstát), 38. Košťál (Dobroň, Skuhravý), 51. Kumstát (Pech, Skladaný), 60. Kristek (Sailer, Kumstát). Rozhodčí: Šír - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:9, navíc Krstev (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3417. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

Dnešní program 29. kola: 17.30 Plzeň -Sparta Praha (vzájemné zápasy v této sezoně: 6:4, 4:2), Mladá Boleslav - Slavia Praha (4:5, 0:2), Znojemští Orli - České Budějovice (2:3, 3:1), Kladno - Třinec (3:2 v prodl., 4:3 v prodl.).