Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Zlín konec série nepřipustil

PRAHA Odložený pátý čtvrtfinálový zápas mezi hokejisty Vítkovic a Sparty, který byl ve středu ukončen už po pěti minutách kvůli úmrtí diváka, dnes lépe zvládli domácí a po vítězství 2:0 vedou v sérii 3:2.

Vítězný gól dal v 22. minutě Treille. „Hráči asi ještě měli v hlavách včerejšek. Než jsme se z toho vzpamatovali, dostali jsme první gól. Udělali jsme školáckou chybu, nechali jsme se přečíslit a dostat soupeře do vedení,“ kroutil hlavou sparťanský kouč Holaň.

Pražané se pak zvedli, Vítkovice přehrávali, ale bez gólového efektu. „Lehkonozí útočníci Sparty se dostali do několika šancí, ale Štěpánek podal vynikající výkon,“ chválil vítkovický asistent Konečný.

Sparťané jednou puk do branky domácích dostali, branka však nebyla uznána kvůli Netíkově kopnutí. Při power play hostů pak pečetil skóre 2:0 Štefanka.

Slavia přijela do Zlína s výhodou dvou mečbolů, ale plány na ukončení série vzaly brzy za své. Už od druhé minuty totiž hosté dotahovali náskok Zlína. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 4:3, ale třetí dvacetiminutovku dokonale ovládli domácí. Zlín v ní nastřílel Slavii čtyři góly, autor prvního gólu Rachůnek během ní dokončil hattrick. Pražané nakonec odjeli s porážkou 3:8, v sérii ale vedou 3:2.

Dokonalý obrat v sérii se povedl Liberci. Plzeň vedla 2:0, ale po včerejšku jsou „na koni“ Severočeši. Plzeňské hráče i publikum zaskočily v první třetině liberecké trefy Klimenty a Nedorosta. Na Dvořákovo snížení ve druhé třetině ale bleskově zareagoval Klimenta, jehož druhý gól byl i vítězný. Domácí už totiž jen dokázali Vampolou snížit.

Liberec vyhrál 3:2 a stejným poměrem vede i v sérii. O postupu může, stejně jako Slavia a Vítkovice, rozhodnout už zítra.