12. července 2010 8:51, aktualizováno  10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zločinec na Slovensku unesl dva policisty, byl zastřelen

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Slovenská policie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenská policie (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

BRATISLAVA Neznámý muž na Slovensku unesl dva policisty, kteří ho v neděli večer zastavili během silniční kontroly. Až v pondělí ráno speciální komando rukojmí osvobodilo. Únosce zásah nepřežil.

Podle zpravodajského serveru čas.sk to řekl mluvčí policejní prezidia Martin Korch. První informace udávaly, že únosce byl postřelen. Dvojice zadržovaných policistů vyvázla bez zranění.

V neděli večer kolem půl desáté hodiny zastavila na silnici u Králové nad Váhem hlídka slovenské policie auto. Hlídka složená z policistky a policisty následně zjistila, že kontrolovaný řidič je hledaný. Muž ozbrojený samopalem se nejdříve snažil utéct, ale poté policisty, kteří se ho rozhodli pronásledovat, odzbrojil a zadržoval je ve svém autě.

Králová nad Váhom

"Při pronásledování je muž odzbrojil zřejmě odjištěným samopalem," citoval čas.sk policejní zdroj. Únosce pak údajně s dvojicí policistů jezdil autem celou noc. Z dostupných zpráv není jasné, zda propuštění policistů podmiňoval požadavky.

Drama skončilo v pondělí ráno krátce po osmé hodině ranní. Při záchranné akci policisté únosce zastřelili a rukojmí osvobodili. "Členové hlídky jsou v pořádku," řekl serveru Čas.sk policejní zdroj.

Lidovky.cz, ČTK