17. srpna 2010 18:19, aktualizováno  19:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zloděj se v Chrastavě vetřel k zaplavené rodině a ukradl jí peníze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Srpnová povodeň: Chrastava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srpnová povodeň: Chrastava | foto: ČTK

LIBEREC Policie v Chrastavě na Liberecku dopadla v úterý zloděje, který vyplavené rodině ukradl 40 000 korun ze sociální pomoci. Muž předstíral, že je dobrovolník, který jde rodině pomoci s úklidem. S penězi zmizel, ale policie ho rychle zadržela.

Pětadvacetiletý muž je zkušený kriminálník, řekl krajský policejní ředitel Milan Franko.

Za krádež muži hrozí až osm let vězení. Protože se jí dopustil v době živelní pohromy, je trest podstatně tvrdší bez ohledu na výši škody.

Není to ale první případ. Na Cvikovsku minulý týden falešný dobrovolník pod záminkou pomoci při úklidu okradl majitele vyplaveného domu o nářadí a notebook za bezmála 60 000 korun. "Lidé by měli věnovat pozornost tomu, kdo jim pomáhá, koho si pouští do domu," doporučil Franko.

Dále čtěte:

Policie podle Franka také ustavila speciální vyšetřovací tým, který se zabývá krádeží kasičky se 4500 korun pro postižené záplavami. Tu v neděli ukradla z benzinové čerpací stanice v Zákupech na Českolipsku mladá žena, pak nasedla do černého auta a odjela směrem na Českou Lípu. Policejní ředitel věří, že do ukončení stavu nebezpečí se krádež podaří objasnit.

V Libereckém kraji se první krádeže objevily už bezprostředně po záplavách.

Ve vazbě skončili tři Poláci, které dopadla policie před týdnem v Raspenavě, když navrtávali nádrže automobilů a kradli benzin. Pokusili se vykrást také jeden z domů. Na zloděje upozornili všímaví sousedé. Dopadení Poláci jsou recidivisté, kteří kradli i doma v Polsku. I jim hrozí až osm let vězení. Dalších pět lidí, které policie podezírá z krádeží minulý týden v Chrastavě, je vyšetřováno na svobodě.

ČTK
  • 5Diskuse
Pravý americký dýňový koláč
Pravý americký dýňový koláč

Vyzkoušejte recept na zaručenou podzimní delikatesu.