Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Zmizení automatů ještě není regulace hazardu

Stát by neměl považovat regulaci hazardu za pomstu za minulé hříchy, notabene když k jejich páchání svým dílem přispěl, píše Andrej Čírtek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Synapse

"odborné posouzení místní nabídky hazardních her" :))))
kdyby to nebylo tak smutné, co tu Kalous, šéf této mafie, provedl, bylo by tohle vyjádření velmi úsměvné. Co chce "odborně posuzovat"? Ať se podívá po světě, kde mají s touto nechutností dlouholeté zkušenosti, a jak tam s tím zatočili - a věděli proč.
0/0
14.3.2014 8:34
Foto

Pwondy

Hazard prostituce a drogy k
Hazard prostituce a drogy k lidstvu od nepaměti patří. Lidi si k němu najdou cestu, jen z toho stát nic nebude mit.A zajímalo by mně co je další na řadě hospody,tabák atd.Doopravdy z nás chtějí mit roboty.
0/0
11.3.2014 15:02
Foto

Kiebitz

Stojí za pozornost i mechanismus rozvoje gamblingu
Není to jen poslední stupeň štěstí, když předchozí pracně absolvovány. Je to forma pokračování dětství, které považuje okolí za součást sebe a tedy má jistotu, že hra bude v jeho prospěch. A pokud se to nepovede, tak ta příští. Propedeutiku dělá zejména televize, laciné zážitky jsou brzy povrchní, divák chce účast, namočit se do krve. Objeví sebepoškozování hrou, lepší, než se řezat, aby našel kontakt sám se sebou. Možná zastánci mediciny zdarma by měli co terapii i herny podpořit. Rozvinutý intimní život v dětství mimo schopnost hlubokého lidského vztahu. Brzy nudí a marketing ránd nabídne upgrade, hru o život, už ne nechtěných dítek, ale svůj vlastní. Swingers party také vítají někoho s HIV, aby adrenalin se dal krájet. Podobně jako u třaskavin, řešení je v odpovídajícím režimu. Tedy odlehlá místa, nemáme moře tak třeba ve vzduchu. Ono to funguje trochu jako sebehana, za půl hodiny zájem klesne. Ideální vojenské újezdy, tam navíc možnost šlápnout na munici, to nemá chybu. Limitované taxíky jako na letiště. Cesta zpět v ceně vstupenky. Internet umí všechno, varující u personálu policie a vězeňství. Hravě je úředník double, v práci nuda, dost peněz, ale málo na Azurové pobřeží. Tak falešné identity a divíme se, kolik mobilů drog je v kriminálech? Též ideální pro vydírání. Vězení potřebuje spolupracující dobrovolníky, boří kliší a schémata, policisté a bachaři potřebuji dělat i něco normálního, např. v neziskovce. Což pro stát i všemocný úkolů nad hlavu.
0/0
10.3.2014 21:42
Foto

Synapse

k Vašemu prvnímu odstavci:
nesouhlasím s Vámi tam uváděnými důvody gamblingu - automaty jsou nastaveny tak, že neovlivňují racionální část mozku, ale tu podvědomou, iracionální - proto vzniká nesmyslná závislost, jejímž hnacím motorem již není touha vyhrát, ale potřeba hrát. Je to postaveno na stejném principu jako užívání drog - jen příjemné neurotransmitery v mozku nejsou vyvolány fyzickým přísunem látky je vytvářející, ale podprahovým ovlivňováním pocitů.
0/0
14.3.2014 8:44