Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Znovu oživlá kauza Opencard?

Ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec obvinil bývalé vedení ÚOKFK z maření vyšetřování korupce, jako příklad uvedl kauzu Opencard.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ondráček Zdeněk

Odpověď
Nebojte, toho jsem si vědom. Pracuji i s dětma, takže možná přijde nějaké pohlavní zneužívání, nebo nejméně týden staré znásilnění a hned je důvod vazby. Znám ty policejní praktiky dobře, jak někoho zlomit. Nebo, že by se našlo něco na moji manželku? Moje žena, která toho kvůli mě již tolik zažila, mi také říká, ať se na ně už vykašlu a žiji si klidný civilní život, jenže znáte to, jednou policajt se smyslem pro spravednost, celý život policajt.Věřte, že znám dost bývalých kolegů u nichž si nejsem jistý, že udělali to z čeho je obvinili. Jedním z nich je např. Petr Veselý - bratr bývalého náměstka ÚOKFK.Jestli Vás křivě obvinili, braňte se a vykřičte svoji pravdu. Jsou lidé, kteří ji slyšet chtějí.
0/0
4.8.2012 14:55
Foto

Xxx111

Pane Ondráčku tak to jste dopadl, ještě dobře...
Ze zkušenosti mohu potvrdit, že i kdyby se Vám dostaly důkazy do rukou, věřte mi, že oni si najdou způsob jak Vás zničit a můžete mít třeba svatozář nad hlavou. Ono není vůbec těžké najít pohodlného státního zástupce, třeba z druhého koutu republiky (že je místně nepříslušný - nevadí), který vznese obvinění na nepohodlného policistu na základě ničeho (rozumějte: na základě žádných důkazů).  Zařídí propuštění pár gaunerů z výkonu trestu na podmínku, za odměnu že budou křivě vypovídat, podle představ OČTŘ. Vytvoří pár fiktivních úředních záznamů, zamlčí a zmanipuluje se prá "důkazů"... Udělá se velká mediální kampaň, aby dotyčného policistu totálně zlikvidovali i celou jeho rodinu, propustí jej z práce a samozřejmě i rodinné příslušníky, aby ho dostali totálně na dno a neměl na advokáty.   Kam si jít stěžovat? Do tisku? - stejně tomu nikdo neuvěří... Nebo k nejvyššímu - který za tím právě stojí... ?! Pro mě je jedinou útěchou, že moc a vliv, na rozdíl od pravdy má krátkodobé trvání. Takto dopadne odvážný, čestný policista v České republice.Jak říkám, Vy jste dopadl ještě dobře.
0/0
4.8.2012 13:17
Foto

Byvaly

Pan Martinec
Nesmíte zapomínat, že pan Martinec hraje o své setrvaní ve funkci. Stojí a padá s PP Lessym jako pozůstatek Johnova "protikorupčního" větru. Jako velice flexibilní úředník nastoupil na ÚOKFK v roce 2007 z tehdy rušené FIPO rovnou na pozici náměstka. Podílel se na zavádění tzv. "roubíku", tedy hlásné povinnosti nadřízeným a nevzpomínám si, že by nějak protestoval.Hlavně, že ho s velkou slávou rušil. Po nástupu pana Nováka a Cícera pak vytvořili silnou trojku, která poskytovala ochrannou vazbu např. pražskému magistrátu. Právě kvůli vazbám na magistrát a kmotra Janouška musel odejít. Ale s nástupem VV (vlastněných kmotry Janouškem, Hrdličkou a Bártou) ucítil znovu svou šanci na funkce (počítalo se s ním jako náměskem PP pro trestní řízení) a následně byl Bártou na schůzce na MD dosazen do funkce ředitele ÚOKFK. Hned po svém nástupu se snažil zabrzdit vyšetření Bártových obálek což se mu naštěstí nepovedlo. I díky jeho silné vazbě na GIBS mu tyto jeho kauzy prochází. S podivem je, že o aktivitách vědí i novináři, ale při setkání s nimi se člověk dozvídá, že díky nezájmu různých šefredaktorů nemohou o těchto kauzách psát. A tak je mi i líto občanů, kteří jsou masírováni miliardami zajištěných hodnot, ale díky absenci statistiky skutečných hodnot propadlých státu se nedozvědí, že se tyto smrsknou na zanedbatelné částky. Vítám nástup paní Bradáčové, ale to, že musí spolupracovat s těmito "flexibilními" lidmi jí nezávidím. Většina čestných a schopných policistů po eskapádách Langera, Peciny, Johna a Kubiceho kotví v klidnějších vodách civilního sektoru.
0/0
4.8.2012 7:32
Foto

Warinski

Pan Martinec je soudě podle
Pan Martinec je soudě podle jeho kroků a dřívějších i současných vyjádření ze stejného těsta jako ti zmínění "elitní" policisté, jejichž elitnost se odvíjí jen a pouze od jejich nezvyklé míry loayality, bohužel nikoliv ke staně zákona.
0/0
4.8.2012 6:33
Foto

JUDr.Mareček Bendův
ODS je zločinecká organizace, které posluhuje prohnilá justice, která retušuje její tunely na státní kasu. Více šokujícího: http://justicnimafie.cz/?cz_novinky,43  
0/0
3.8.2012 21:14