4. října 2014 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Zprávy řetězové

Karlovy Vary: budoucnost Dolního nádraží kontra lázeňské centrum

Komunální volby: Karlovy Vary | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komunální volby: Karlovy Vary | foto: Lidovky.cz

Je to téma už několik let a jinak tomu není ani před letošními komunálními volbami. Nejmenší krajské město řeší, jak naložit s oblastí Dolního nádraží. V Karlových varech je to nejen frekventovaný dopravní uzel, ale i kontrast vůči upravenému lázeňskému centru, kdy se v této oblasti nachází i ubytovna pro sociálně slabé. Už za minulé radnice vznikl velkolepý developerský plán na přestavbu tohoto místa v perspektivní čtvrť nabízející nejen hezké bydlení, ale i kanceláře, další hotely či obchodní centrum. Jenže nyní končícímu zastupitelstvu se nápad nelíbil a na její žádost má developer připravit novou verzi, která by byla kompromisem mezi původním návrhem a výhradami městských urbanistů.

Starším občanům města se pak nelíbí, že musí platit za městskou hromadnou dopravu, mladí lidé by zas ve městě rádi viděli veřejnou vysokou školu, což by podle mnohých zastavilo odliv lidí z kraje. Jako o černém koni voleb se hovoří o hnutí Karlovaráci, které chce lázeňské město pro občany zejména zlevnit - ať už se jedná o poplatky za služby, za psy, centrální vytápění bytů nebo už zmíněnou MHD.

Lidovky.cz